В США перевірять, чи $15-мільярдна угода Zoom і Five9 не загрожує національній безпеці

В США перевірять, чи $15-мільярдна угода Zoom і Five9 не загрожує національній безпеці

Мін'юст просить FCC відкласти прийняття рішення про схвалення угоди

В США перевірять, чи $15-мільярдна угода Zoom і Five9 не загрожує національній безпеці
фото DR

Влада США вивчає угоду Zoom Video Communications Inc., що надає послуги дистанційного конференц-зв'язку, щодо купівлі провайдера «хмарного» програмного забезпечення Five9 Inc. через можливі ризики для національної безпеки, пише Інтерфаксз посиланням на лист Міністерства юстиції США.

Комітет з представників кількох міністерств, відомий під назвою Team Telecom, повинен оцінити угоду між Zoom і Five9, щоб переконатися, що вона не «становить ризику для національної безпеки або інтересів в сфері забезпечення правопорядку» в США, йдеться в листі Мін'юсту, опублікованому на сайті Федеральної комісії із зв'язку США (FCC).

Мін'юст просить FCC відкласти прийняття рішення про схвалення угоди до тих пір, поки Team Telecom не завершить розслідування.

Влада США вже проводить кілька розслідувань щодо Zoom через зв'язки компанії з Китаєм.

Zoom розраховує отримати схвалення регуляторів до першого півріччя 2022 року, що може дозволити компанії завершити угоду з Five9 в заплановані терміни, пише газета The Wall Street Journal. Вартість угоди складе $14,7 млрд.

Якщо регулятори схвалять угоду, вона стане найбільшим поглинанням в історії Zoom і дасть компанії доступ на ринок контакт-центрів, обсяг якого оцінюється в $24 млрд.

Після її закриття Five9 стане підрозділом Zoom. Головний виконавчий директор Five9 Роуен Троллоп залишиться на цій посаді, а також займе пост президента Zoom.

Zoom стала одним із найбільших вигодонабувачів переходу на віддалений режим роботи і навчання в період пандемії COVID-19. Ринкова вартість компанії, яка провела IPO в 2019 році, злетіла більш ніж втричі з початку пандемії в США більше року тому, в певний момент подолавши планку $100 млрд. На поточний момент вона становить $83,4 млрд.

Минулого місяця Zoom повідомила, що вперше в своїй історії зафіксувала квартальну виручку вище $1 млрд, але дала слабкий прогноз на третій фінансовий квартал.

Нагадаємо, Zoom купила німецький стартап, який миттєво перекладає співрозмовника кількома мовами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті