Мін'юст США подав до суду позов через партнерство American Airlines і JetBlue

Мін'юст США подав до суду позов через партнерство American Airlines і JetBlue

Обидві авіакомпанії будуть захищати себе в суді

Мін'юст США подав до суду позов через партнерство American Airlines і JetBlue
фото DR

Мін'юст США подав антимонопольний позов до суду штату Массачусетс проти партнерства авіаперевізників American Airlines Group Inc. і JetBlue Airways Corp., йдеться в повідомленні відомства, на яке посилається FinMarket. До позову приєдналася 6 штатів і Вашингтон, округ Колумбія.

Мін'юст звинувачує American Airlines і JetBlue Airways в порушенні антимонопольного законодавства країни і стверджує, що партнерство двох цих компаній знищить пряму конкуренцію в ключових транспортних хабах на північному сході США і підніме ціни на авіаквитки.

«В індустрії, в якій тільки 4 авіакомпанії контролюють понад 80% ринку внутрішніх пасажирських авіаперевезень, партнерство American Airlines і JetBlue є не чим іншим, як черговою спробою ще більшої консолідації сектору», – зазначив генпрокурор США Меррік Гарланд, маючи на увазі такі великі американські авіакомпанії, як American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines і Southwest Airlines.

JetBlue і American Airlines заперечують, що їхня співпраця веде до монополізації ринку і мають намір захищати себе в суді.

Компанії оголосили про створення партнерства в липні 2020 року. Однак співпрацювати вони почали тільки на початку цього року після того, як міністерство транспорту США схвалило угоду. Компанії впевнені, що в результаті цього партнерства вони зможуть збільшити пропозицію для своїх клієнтів на північному сході країни і зміцнитися в трьох ключових аеропортах в Нью-Йорку і Бостоні.

Котирування акцій JetBlue впали на 4,8%, American Airlines – на 3% за підсумками торгів на біржі Nasdaq у вівторок.

Нагадаємо, адміністація Байдена звинуватилавиробників м’яса в завищенні цін і бажанні нажитися на пандемії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті