Посадовця «Укрзалізниці» підозрюють у завданні компанії 9,6 млн грн збитків

Посадовця «Укрзалізниці» підозрюють у завданні компанії 9,6 млн грн збитків

Співробітнику «УЗ» інкримінують зловживання своїм службовим становищем

Посадовця 	«Укрзалізниці» підозрюють у завданні компанії 9,6 млн грн збитків
Фото: УНІАН

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили посадовцю АТ «Укрзалізниця» про підозру у зловживанні своїм службовим становищем, в результаті чого держкомпанія зазнала 9,6 млн грн збитків. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

У 2017 році «УЗ» оголосила публічні торги із закупівлі пристроїв живлення для пасажирських вагонів. Слідство встановило, що підозрюваний, бувши головою тендерного комітету, встановив однією із вимог для участі у тендері обов'язкове надання учасниками торгів підтвердження погодження креслень продукції, яку вони пропонують до постачання, самою ж «Укрзалізницею».

Двом пов’язаним  між собою компаніям «УЗ» погодження надала, а решті – ні. Через це інших учасників і не допустили до участі в аукціоні, а «обрані» компанії здобули перемогу та поставили «Укрзалізниці» продукцію за завищеними на 9,6 млн грн цінами.

«За чотири роки після придбання «Укрзалізниця» ці пристрої так і не ввела в експлуатацію, що ставить під сумнів реальну потребу в закупівлі. У межах розслідування Національне бюро передало зібрані матеріали щодо компаній-переможниць тендеру до Антимонопольного комітету України, який визнав дії учасників торгів антиконкурентними та узгодженими між собою, і наклав штрафи на ці дві ТОВ», – зазначили в НАБУ.

Нагадаємо: СБУ викрила нову схему розкрадання коштів «Укрзалізниці» – збитки сягають двох млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті