Наздогнати і перегнати Китай і США: Британія схвалила план з повсюдного розвитку штучного інтелекту

Наздогнати і перегнати Китай і США: Британія схвалила план з повсюдного розвитку штучного інтелекту

В країну буде спрощено в’їзд іноземців-експертів у галузі АІ

Наздогнати і перегнати Китай і США: Британія схвалила план з повсюдного розвитку штучного інтелекту
фото Pixaby

Великобританія має намір зробити все, щоб не програти США і Китаю в гонці штучного інтелекту (АІ). Уряд країни довго готував і, нарешті, опублікував «Національну стратегію штучного інтелекту». Програма розрахована на десять років і стосується розробки і застосування АІ комерційними компаніями, стимулює залучення іноземних інвестицій в британські АІ-стартапи і повинна допомогти виховати нове покоління талановитих інженерів, пише HighTech Plus з посиланням на TechCrunch.

У тому числі Британія спростить в'їзд в країну для іноземних фахівців в галузі штучного інтелекту, щоб ефективніше боротися за найкращі кадри на ринку.

 «Сьогодні ми закладаємо фундамент зростання на наступні десять років. Ця стратегія допоможе нам скористатися потенціалом штучного інтелекту і зіграти провідну роль у визначенні того, як світ скористається цією технологією», – заявив Кріс Філп, міністр у справах цифрових технологій, культури, ЗМІ і спорту.

Національна стратегія складається з ряду програм, звітів та ініціатив. Зокрема, програма Національного дослідження АІ і Програма інновацій займуться покращенням координації і співпраці між британськими вченими. Інша програма простежить, щоб розвиток штучного інтелекту відбувалося не тільки в Лондоні і південно-східній Англії, де наразі сконцентровані основні технологічні потужності, а охопила всю країну.

Також уряд збирається виділяти більше інвестицій і ресурсів в індустрії, які поки що не використовують на повну силу всі переваги штучного інтелекту – наприклад, енергетику і сільське господарство.

Одна з найцікавіших ініціатив стратегії, на думку TechCrunch, перегляд нинішніх правил подачі патентів. За даними Всесвітньої організації інтелектуальної власності, за період з 1998 по 2017 роки США запатентувало більше винаходів в сфері АІ, ніж будь-яка інша країна світу – близько 50 000 . Китай з 41 000 патентів на другому місці. У Великобританії поки що менш як 2000 патентів.

Для АІ-стартапів передбачений план з оцінки «потреб і проблем в приватному фінансуванні», який повинен бути реалізований протягом найближчих 6-12 місяців. Крім того, планується ввести новий візовий режим для залучення до Британії талантів зі всього світу.

Нагадаємо, Ілон Маск обіцяє створити робота Tesla Bot, який виконуватиме за людей всю монотонну працю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті