Аудитори виявили в «Укрзалізниці» ризиків і порушень на понад 61 млрд грн

Аудитори виявили в «Укрзалізниці» ризиків і порушень на понад 61 млрд грн

Держаудитслужба знайшла, окрім офіційних зарплат, й інші витрати на членів наглядової ради компанії

Аудитори виявили в 	«Укрзалізниці» ризиків і порушень на понад 61 млрд грн

Державна аудиторська служба (ДАСУ) виявила в «Укрзалізниці» фінансових порушень, зовнішніх та внутрішніх ризиків на загальну суму 61,4 млрд грн. Про це йдеться у звіті відомства про перевірку «УЗ» за 2017-2020 роки, повідомляє «Марлін».

Йдеться про фінансові порушення, які призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на 1,3 млрд грн; про ризиковані операції, що призвели до недоотримання доходів або зайвих витрат на 29,9 млрд грн, можуть призвести до втрат на 1,6 млрд грн; порушень у сфері закупівель – 21,5 млрд грн, інші порушення та недоліки – 7,2 млрд грн.

Наприклад, у 2018 році «УЗ» мала закупити вантажні вагони на суму в $150 млн за кредитом Європейського банку реконструкції та розвитку. Проєкт розпочався, проте дійшов до кінця через незрозумілі причини. Компанія відмовилася від кредитних коштів, але сплатила 75 млн грн за транзакцію цих грошей, що є зайвими витратами.

У звіті мовиться також про безоплатне надання послуг «УЗ» та її філій контрагентами на 108 млн грн, списання 35 млн грн доходів компанії через відсутність претензійної роботи юристів «УЗ», сплату 113 млн грн санкцій через невиконання компанією умов договорів.  

Крім цього, у звіті згадано й про наглядову раду компанії, роботу членів якої «Укрзалізниця» офіційно оцінила в 63 млн грн. Проте аудитори знайшли й інші витрати.

«Водночас без укладання відповідних актів АТ «Укрзалізниця”» з корпоративних карток філії «Центр сервісного забезпечення» здійснено витрат на утримання окремих членів наглядової ради на суму 15 млн грн», – йдеться у звіті.

Кошти витратили на авіаквитки, проживання та харчування членів наглядової ради.

При цьому, компанія так і не сплатила 956 млн грн дивідендів до держбюджету від чистого прибутку за 2018-2019 роки. Таким чином, держава недоотримала майже мільярд гривень, а «Укрзалізниці» загрожує пеня.

Нагадаємо: уряд відмовився від продовження контрактів з чотирма членами наглядової ради «Укрзалізниці», а саме з Шевкі Аджунером, Андреасом Матьє, Сергієм Лещенком та Олегом Журавльовим.

Згодом міністр інфраструктури Олександр Кубраков запропонував повернути Сергія Лещенка до складу наглядової ради АТ «Укрзалізниця».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті