Інвестиційних інструментів в Україні більше, ніж попит на них – банкіри

Інвестиційних інструментів в Україні більше, ніж попит на них – банкіри

Українці вивели за кордон у 2021 році понад $0,4 млрд

Інвестиційних інструментів в Україні більше, ніж попит на них – банкіри
Фото: pexels.com

Проблема українського ринку не в малій кількості інвестиційних інструментів, а у низькому попиті на них. Про це банкіри розповіли під час круглого столу, проведеного «Фінансовим клубом».

«Вже на українському ринку інвестиційних інструментів більше, ніж попит на них. РЕПО – це простий інструмент, але коли ти його конструюєш спільно з ОВДП, будуєш таку спекулятивну піраміду, то твоя прибутковість зростає з 12%, і в залежності від кількості поверхів, які ти пройдеш по цій піраміді, то можеш і 15%, і 16% собі отримати», – розповідає директор департаменту казначейства та фінансових установ «ОТП Банку» Антон Коваленко.

Згідно з повідомленням, йдеться про те, що інвестор купує цінні папери, а потім віддає їх в заставу брокеру чи банку, щоб отримати кошти для купівлі нових паперів. І оскільки ставка за кредитом (9-9,5%) нижча за ставку дохідності ОВДП (12%), ця дельта збільшує потенційну дохідність такої спекуляції. Ризик схеми, пов'язаний з можливим падінням вартості цього паперу.

Банкіри зазначають, що скептичні не лише фізособи, але і юрособи.

«Телефонують в банки і просять ставку на поточний залишок 7-8% річних. Навіщо мучитися. Купи ОВДП, і поки тобі не потрібні гроші, отримуєш 11,5-12%. Як тільки знадобилися гроші, зроби РЕПО і отримай гроші під 9,5%. Ми це розповідаємо, але попит корпоративних клієнтів не особливо збільшується на цей інструмент. Що вже говорити про більш складні», – констатував Коваленко.

Тим часом, за даними Нацбанку, українці за е-лімітами з початку 2021 року інвестували за кордон $427 млн.

«Виданих е-лімітів за вісім місяців поточного року вже 32,5 тис. Можливо тут є задвоєння, оскільки окремі громадянин могли в різні місяці повторно скористатися е-лімітами, але є динаміка на збільшення. Минулого року за цей період було 15 000 е-лімітів. Сума переказів за е-лімітами фізосіб – $427 млн», – повідомив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.

За даними центрального банку, за увесь 2020 рік таким чином було виведено $274 млн.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів на аукціоні 21 вересня з продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило п'ять млрд грн до бюджету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті