«Талібан» відновлює страти та ампутації кінцівок

«Талібан» відновлює страти та ампутації кінцівок

Таліби вважають, що таке покарання має стримуючий ефект

«Талібан» відновлює страти та ампутації кінцівок
фото: Oliver Weiken/Getty Images

Після захоплення влади в Афганістані таліби готуються відновити публічні страти та ампутації кінцівок, які раніше відбувалися на спортивному стадіоні Кабула. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на заяву лідера «Талібану».

«Відрубування рук абсолютно необхідно для безпеки», – заявив мулла Норуддін Турабі, колишній міністр юстиції й ексначальник «Міністерства пропаганди чесноти і запобігання гріху», що зараз відповідає за в'язниці.

Під час попереднього правління «Талібану» засуджених вбивць зазвичай страчували пострілом в голову, випущеним членом сім'ї жертви. Стрілку також пропонувалося взяти «криваві гроші» і дозволити злочинцю залишитися в живих. Засудженим за крадіжку ампутували руки та ноги, в залежності від ступеня тяжкості злочину.

Відповідаючи на питання журналістів, Турабі сказав, що завдяки таким покаранням «у нас була повна безпека у всіх частинах країни». Він також застеріг світ від втручання в справи нових «правителів» Афганістану.
«Всі критикували нас за покарання на стадіоні, але ми нічого не говорили про їхні закони та покарання. Ніхто не скаже нам, якими повинні бути наші закони. Ми будемо слідувати ісламу і встановлювати свої закони на основі Корану», – заявив Турабі.

За його словами, тепер справи про злочини розглядаються в суді, в тому числі й жінками, проте основою законів Афганістану буде Коран і покарання, які практикувалися до 2001 року, відновлять.

Раніше повідомлялося, що «Талібан» попросив жінок у Кабулі не виходити на роботу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті