Daimler і Stellantis домовилися разом випускати батареї для електромобілів

Daimler і Stellantis домовилися разом випускати батареї для електромобілів

Загальна вартість проекту оцінюється в 7 млрд євро

Daimler і Stellantis домовилися разом випускати батареї для електромобілів
фото Pixaby

Бренд Mercedes-Benz Сьогодні, що належить німецькому автоконцерну Daimler, оголосив про приєднання до спільного підприємства (СП) з виробництва акумуляторів для електромобілів Automotive Cells Company (ACC), раніше створеному компаніями Stellantis і TotalEnergies.

Після приєднання до СП Mercedes-Benz кожна з компаній буде володіти 33%-ою часткою  в ACC, пише Коммерсантз посиланняям на заяву Mercedes-Benz.

Автомобільний альянс Stellantis, в який входять італо-американська Fiat Chrysler Automobiles і французька PSA Peugeot Citroёn Group, створили ACC разом з французькою енергокомпанією TotalEnergies в вересні минулого року.

У проект вже інвестовано близько 1,3 млрд євро.

Mercedes-Benz планує в наступному році вкласти в проект кілька сотень мільйонів євро, загалом її інвестиції в СП повинні скласти близько 1 млрд євро. Загальна вартість проекту оцінюється в 7 млрд євро.

Потенційна потужність вироблених ACC в рік батарей повинна скласти до кінця 2020-х років 120 гігават-годин.

Останнім часом багато автовиробників повідомляють про запуск власного виробництва батарей для електромобілів.

Daimler раніше вже заявила про плани побудувати 8 заводів з виробництва батарей загальною потужністю 200 гігават-годин.

На початку вересня Toyota оголосила про плани інвестувати $13,5 млрд у виробництво батарей для електромобілів. Потенційна потужність акумуляторів, які будуть там виготовлятися, також прогнозується на рівні 200 гігават-годин.

Як повідомлялося, Stellantis інвестує 30 млрд євро в електрифікацією своєї лінійки – автовиробник має намір збудувати п’ять акумуляторних заводів в Європі і Північній Америці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті