Tesla почала будівництво заводу акумуляторів Megapack в Каліфорнії

Tesla почала будівництво заводу акумуляторів Megapack в Каліфорнії

Досі Megapack випускалися тільки на Gigafactory Tesla в Неваді

Tesla почала будівництво заводу акумуляторів Megapack в Каліфорнії
фото The Wall Street Journal

Tesla заклала фундамент заводу Megafactory в каліфорнійському місті Латроп. Про це в Facebook повідомив мер міста Сонні Далівал. Завод буде випускати акумулятори-контейнери Megapack ємністю 3 МВт/год, пише HighTech Plus.

Фабрику планується відкрити в 2022 році. Вона займе 40 000 кв. м. Завод буде спеціалізуватися на випуску літій-іонних акумуляторів у форм-факторі контейнера, розмір якого трохи менший за інтермодальний контейнер ISO. Один блок Megapack має ємність до 3 МВт.

Стаціонарні контейнери Megapack оснащені вбудованими модулями, інверторами і тепловими системами. Вони накопичують електроенергію і можуть використовуватися далеко від цивілізації. Для транспортування одного блоку потрібна вантажівка.

Один з проектів з використанням Megapack реалізований в Каліфорнії. Жителі округу Вентура опротестували будівництво енергостанції на природному газі і звернулися до постачальника відновлюваної енергії Arevon з проханням побудувати більш екологічний об'єкт. Компанія в результаті закупила 142 Megapack загальною потужністю 426 Мвт/год. Акумулятори будуть витрачати заряд переважно влітку, в пікові періоди, коли городяни масово вмикають кондиціонери.

Більш масштабний проект реалізується в Неваді, де для вирівнювання пікового попиту з'явиться батарея з акумуляторів Tesla загальною ємністю 800 МВт/год.

Зараз Megapack випускаються тільки на Gigafactory Tesla в Неваді. Розробкою, випуском і продажем таких акумуляторів займається каліфорнійська Tesla Energy. Це дочірня компанія Teslа, що фокусується на постачання рішень для екологічно чистої енергетики.

У Megapack є і «молодша» версія – Powerpack, де ємність однієї батареї становить до 210 Квт/год. Її розміри набагато скромніші – вона втричі менша за Megapack. Також Tesla випускає домашні накопичувачі Powerwall.

За даними самої Tesla, її замовники вже придбали Megapack, Powerwall і Powerpack сумарно на рекордні 3 ГВт/год і ще кілька проектів перебувають у стадії проектування і реалізації.

Нагадаємо, Tesla анонсувала на 9 жовтня відкриття Gigafactory в Берліні. Ще один такий же завод буде до кінця року відкрито в Техасі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті