Вітренко назвав юридично обов'язкову передумову сертифікації «Північного потоку-2»
Голова «Нафтогазу» каже, що Україна в переговорах щодо газопроводу не просить політичних гарантій, але вимагає твердого виконання законодавства

Розблокування доступу європейських покупців до придбання російського і центральноазійського газу на східному кордоні України та подальшого самостійного бронювання транзитних потужностей є юридично обов'язковою передумовою сертифікації «Північного потоку-2». Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в етері каналу «Україна 24», повідомляє пресслужба НАК.
«Велика дипломатична перемога України, що в спільній заяві США та Німеччини є пряме посилання – «Північний потік-2» має відповідати духу і слову Третього енергопакету Європейського Союзу, інакше він не може бути сертифікованим, не може реально запрацювати», – сказав він.
Очільник «Нафтогазу» нагадав, що прямими вимогами Третього енергопакету є відокремлення оператора газопроводу від впливів «Газпрому» та Путіна, а також забезпечення вільного доступу покупців до придбання газу та подальшого бронювання транзитних потужностей. А це можливо тільки при встановленні точки продажу газу на виході з російської газотранспортної системи – в Усть-Лузі.
«Що дуже важливо для нас: все це має поєднуватися з принципом солідарності, закладеним у договір про заснування ЄС. Якраз нещодавно було рішення європейського суду, який вказав, що німецький регулятор при сертифікації газопроводів має застосовувати цей принцип. Коли німецький регулятор сертифікуватиме «Північний потік-2» – має також переконатися, що цей газопровід не опиниться у привілейованому становищі, порівняно з іншими», – зазначив Вітренко.
Він наголосив, що забезпечення вільного доступу лише до «Північного потоку-2» без розблокування Росією українського транзитного маршруту суперечило б принципу солідарності.
«Німецький регулятор не має сертифікувати Північний потік-2 до розблокування Росією українського газопроводу для третіх сторін. Щоб європейські компанії змогли отримувати газ на кордоні Україна-Росія і потім самостійно бронювати транзит через Україну», – додав голова НАК.
Вітренко підкреслив, що Україна в міжнародних переговорах щодо газопроводу не просить політичних гарантій, але вимагає твердого виконання законодавства.
Нагадаємо: палата представників Конгресу США прийняла правки до оборонного бюджету, які містять обов'язкове накладення санкцій на «Північний потік-2». Водночас «Нафтогаз» продовжує переконувати адміністрацію США, що із міркувань національної безпеки США та Європи потрібно терміново накласти санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].