Вітренко назвав юридично обов'язкову передумову сертифікації «Північного потоку-2»

Вітренко назвав юридично обов'язкову передумову сертифікації «Північного потоку-2»

Голова «Нафтогазу» каже, що Україна в переговорах щодо газопроводу не просить політичних гарантій, але вимагає твердого виконання законодавства

Вітренко назвав юридично обов'язкову передумову сертифікації 	«Північного потоку-2»
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: naftogaz.com

Розблокування доступу європейських покупців до придбання російського і центральноазійського газу на східному кордоні України та подальшого самостійного бронювання транзитних потужностей є юридично обов'язковою передумовою сертифікації «Північного потоку-2». Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в етері каналу «Україна 24», повідомляє пресслужба НАК.

«Велика дипломатична перемога України, що в спільній заяві США та Німеччини є пряме посилання – «Північний потік-2» має відповідати духу і слову Третього енергопакету Європейського Союзу, інакше він не може бути сертифікованим, не може реально запрацювати», – сказав він.

Очільник «Нафтогазу» нагадав, що прямими вимогами Третього енергопакету є відокремлення оператора газопроводу від впливів «Газпрому» та Путіна, а також забезпечення вільного доступу покупців до придбання газу та подальшого бронювання транзитних потужностей. А це можливо тільки при встановленні точки продажу газу на виході з російської газотранспортної системи – в Усть-Лузі.

«Що дуже важливо для нас: все це має поєднуватися з принципом солідарності, закладеним у договір про заснування ЄС. Якраз нещодавно було рішення європейського суду, який вказав, що німецький регулятор при сертифікації газопроводів має застосовувати цей принцип. Коли німецький регулятор сертифікуватиме «Північний потік-2» – має також переконатися, що цей газопровід не опиниться у привілейованому становищі, порівняно з іншими», – зазначив Вітренко.

Він наголосив, що забезпечення вільного доступу лише до «Північного потоку-2» без розблокування Росією українського транзитного маршруту суперечило б принципу солідарності.

«Німецький регулятор не має сертифікувати Північний потік-2 до розблокування Росією українського газопроводу для третіх сторін. Щоб європейські компанії змогли отримувати газ на кордоні Україна-Росія і потім самостійно бронювати транзит через Україну», – додав голова НАК.

Вітренко підкреслив, що Україна в міжнародних переговорах щодо газопроводу не просить політичних гарантій, але вимагає твердого виконання законодавства.

Нагадаємо: палата представників Конгресу США прийняла правки до оборонного бюджету, які містять обов'язкове накладення санкцій на «Північний потік-2». Водночас «Нафтогаз» продовжує переконувати адміністрацію США, що із міркувань національної безпеки США та Європи потрібно терміново накласти санкції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті