Київська влада планує інвестувати у видобуток українського газу

Київська влада планує інвестувати у видобуток українського газу

Місто звернулося до «Нафтогазу» з відповідним листом

Київська влада планує інвестувати у видобуток українського газу
Фото: УНІАН

Київська міська державна адміністрація (КМДА) опрацьовує можливість інвестицій у видобуток українського природного газу, який згодом спрямують підприємством теплокомуненерго у виробництво теплової енергії для споживачів. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Зазначається, що використання газу вітчизняного видобутку, вартість якого є суттєво нижчою проти вартості імпортованого, дозволить зменшити витрати підприємства, які напряму впливають на тариф. З відповідним листом міська влада звернулась до НАК «Нафтогаз України».

Зокрема, місто пропонує створити робочу групу, в межах якої відбулося б фахове обговорення ініціативи та підготовка відповідного проєкту.

У КМДА додали, що рішення міської влади щодо необхідності інвестування у вітчизняний видобуток газу продиктоване низкою факторів.

«Насамперед, необхідністю подолання кризи в теплопостачанні, необхідності забезпечити надійні та якісні послуги за цінами, які б враховували платоспроможність населення. Адже сьогодні фіксується тенденція стрімкого зростання ціни на природний газ на світовому та європейському ринках. Прогноз вартості свідчить, що теплокомуненерго країни вимушені будуть купувати природний газ для виробництва теплової енергії для окремих категорій споживачів за цінами, що у три-чотири рази перевищують ті, що закладені в тариф», – пояснюють у пресслужбі.

Станом на сьогодні міська влада не отримала заперечень з боку «Нафтогазу», тож, зазначили в адміністрації, Київ готовий до більш детального опрацювання, зокрема, у рамках Українського інвестиційного газового конгресу, який відбудеться 20-22 жовтня в столиці.

Нагадаємо: голова НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив, що компанія систематично витрачає більше реальних грошей на видобуток газу, ніж отримує від реалізації видобутого газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті