«Нафтогаз» систематично витрачає більше грошей на видобуток газу, ніж отримує від його реалізації – Вітренко

«Нафтогаз» систематично витрачає більше грошей на видобуток газу, ніж отримує від його реалізації – Вітренко

Голова «Нафтогазу» спростував заяву Отто Ватерландера про собівартість видобутку газу

«Нафтогаз» систематично витрачає більше грошей на видобуток газу, ніж отримує від його реалізації – Вітренко
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: naftogaz.com

НАК «Нафтогаз України» систематично витрачає більше реальних грошей на видобуток газу, ніж отримує від реалізації видобутого газу. Про це заявив голова компанії Юрій Вітренко на своїй сторінці у фейсбуці.

«На жаль, як і очікувалось, наразі розкручуються неправдиві слова непрофесійного і ображеного працівника «Нафтогазу», що собівартість видобутку складає одну грн за кубометр... Правда полягає в тому, що «Нафтогаз» систематично витрачає більше реальних грошей на видобуток газу, ніж отримує від реалізації видобутого газу. Різниця традиційно покривалася за рахунок насамперед надходжень від транзиту або фінансувалася за рахунок кредитів», – написав Вітренко.

За його словами, навіть у бухгалтерській звітності операційна собівартість є у рази вищою.

«А операційна собівартість – це не повна собівартість, це тільки частина», – додав очільник «Нафтогазу».

Він зазначив, що найактуальніші цифри щодо собівартості будуть розкриті з публікацією звітності за перше півріччя, підготовку якої мають завершити найближчим часом. Потім її мають підтвердити міжнародними аудиторами.

Вітренко наголосив, що «Нафтогаз» завчасно уклав договори на реалізацію газу для потреб населення за фіксованою на рік оптовою ціною, переважно на рівні 7,4 грн. Водночас спотові (добові, місячні тощо) ринкові ціни наразі сягають 30 грн за кубометр.

«Ми робимо максимум можливого для забезпечення фінансової сталості всього ланцюга поставок газу – від розвідки до кінцевого споживача. Тому «Нафтогаз» не наживається на «народному» газі. «Нафтогаз» як національна компанія відповідально ставиться до забезпечення населення природним газом, що означає як покриття поточної собівартості видобутку, так і капіталовкладення у майбутній видобуток газу», – резюмував Вітренко.

Раніше головний виконавчий директор «Нафтогазу» Отто Ватерландера дав інтерв'ю виданню «Економічна правда». Ватерландер в інтерв'ю зауважив, що видобуток газу коштує близько однієї грн за кубічний метр, а продає компанія газ по сім грн українським домогосподарствам і підприємствам ТКЕ.

У «Нафтогазі» цю заяву спростували.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті