Вчені змогли відтворити зовнішній вигляд єгипетських мумій на основі їх ДНК

Вчені змогли відтворити зовнішній вигляд єгипетських мумій на основі їх ДНК

Вони генетично більш схожі на народності Середземноморʼя, ніж на єгиптян

Вчені змогли відтворити зовнішній вигляд єгипетських мумій на основі їх ДНК
фото Parabon NanoLabs

Дослідники з американської лабораторії Parabon NanoLabs створили тривимірні моделі облич трьох молодих чоловіків, які жили в Стародавньому Єгипті більше 2000 років тому. Для цього були використані ДНК, витягнуті з їх муміфікованих останків, повідомляє birdinflight.com з посиланням на Live Science.

У 2017 році група вчених з Інституту історії людства Макса Планка в Тюбінгені (Німеччина) секвенувала (встановила послідовність молекул в ДНК – ред.) ДНК трьох мумій, похованих в стародавньому єгипетському місті Абусирі ель-Мелек між 1380 роком до н.е. і 425 роком н.е. Це була перша успішна реконструкція геному давньоєгипетської мумії на той момент.

У новому дослідженні вчені з Parabon NanoLabs використали ці дані, щоб створити моделі облич мумій за допомогою судово-медичного фенотипування ДНК. Метод вперше застосували до ДНК древньої людини.

Вчені з'ясували, що у трьох стародавніх єгиптян була смаглява шкіра, темні очі й волосся, а генетично вони виявилися ближчими до сучасних людей Середземномор'я і Близького Сходу, ніж до сучасних єгиптян.

Також видання повідомляє, що восени 2019-го група археологів неподалік від пірамід Гізи у Єгипті виявила при розкопках 25 дерев'яних ящиків із муміями тварин і 75 – із дерев'яними та кам'яними статуями.

Нагадаємо, в Японії почали продавати томати з відредагованим геномом для лікування гіпертонії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті