Україна може отримати 240 нових суден цивільного флоту до 2030 року – «Укроборонпром»

Україна може отримати 240 нових суден цивільного флоту до 2030 року – «Укроборонпром»

Потрібно зниження податків

Україна може отримати 240 нових суден цивільного флоту до 2030 року – 	«Укроборонпром»
Фото: ukroboronprom.com.ua

Україна може отримати 240 нових суден цивільного флоту до 2030 року за умови надання підтримки з боку держави. Про це повідомляється на сайті «Укроборонпрому».

Згідно з повідомленням, відповідний прогноз містить проєкт Стратегії розвитку суднобудівної промисловості на період до 2030 року, який надіслано на розгляд до Ради національної безпеки й оборони України (РНБОУ).

Україна може отримати 240 нових суден цивільного флоту до 2030 року – 	«Укроборонпром»

«Впровадження комплексу заходів, про які йдеться в документі, дасть змогу не лише зберегти галузь, але й надати можливість для її подальшої розбудови», – підкреслюється у повідомленні.

Розробники проєкту Стратегії розвитку суднобудівної промисловості також вважають, що перевезення внутрішніми водними шляхами України до 2030 року може зрости до 30 млн т.

Крім того, до 2031 року Україна може отримати 28 кораблів бойових замість наявних 18, зокрема 8 ракетних катерів, вироблених спільно з Великою Британією, 4 корвети спільного виробництва з Туреччиною та інші судна.

Разом з тим, згідно з документом, для реалізації наміченого необхідно, серед іншого, тимчасове звільнення від податкового і митного навантаження товарів, які не виробляються в Україні та використовуються суднобудівельниками, а також тимчасове звільнення від сплати податків для підприємств галузі.

Як повідомлялося, морські порти України у січні-серпні скоротили кількість оброблених суден на 2,6%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті