У серпні виробництво автомобілів у Великобританії впало на 27%

У серпні виробництво автомобілів у Великобританії впало на 27%

Причиною став глобальний дефіцит чипів

У серпні виробництво автомобілів у Великобританії впало на 27%
фото Team-BNP.com

Випуск автомобілів у Великобританії в серпні впав на 27% в річному вираженні в результаті припинення роботи багатьох заводів автовиробників через глобальний дефіцит напівпровідникових компонентів. Показник знижується другий місяць поспіль, пише FinMarket.

Минулого місяця в країні було випущено 37 246 машин порівняно з 51 039 минулого року, свідчать дані британського Товариства виробників і продавців автомобілів (Society of Motor Manufacturers and Traders, SMMT).

Для внутрішнього ринку в минулому місяці було вироблено 8046 машин (зростання на 3,3%), на експорт пішло 29 200 (скорочення на 32,5%). Таким чином, близько 78,4% автомобілів, випущених в Великобританії, були відправлені на експорт. При цьому Європа залишається основним пунктом призначення для британських машин.

Понад чверть (27,6%) машин – 10 274, випущених в серпні, були електричними або гібридними. Це новий рекорд для таких автомобілів в загальному обсязі виробництва, відзначається в повідомленні SMMT. Загалом з початку поточного року в країні було вироблено 137 031 таких машин.

Тим часом в січні-серпні виробництво всіх автомобілів в Британії зросло на 13,8% – до 589 607 одиниць. При цьому випуск для внутрішнього ринку збільшився на 5,9%, на експорт – на 15,6%.

Тим часом в ОПЕК підрахували, що попит на нафту впаде головним чином через поширення електромобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло