Попит на нафту впаде головним чином через поширення електромобілів – ОПЕК

Попит на нафту впаде головним чином через поширення електромобілів – ОПЕК

Через 15 років кількість електрокарів у світі досягне півмільярда

Попит на нафту впаде головним чином через поширення електромобілів – ОПЕК
фото Pixaby

Частка електротранспорту в світовому парку електромобілів до 2045 року збільшиться до 20%, кількість електромобілів досягне 500 млн, випливає з опублікованого сьогодні довгострокового прогнозу ОПЕК World Oil Outlook (WOO), пише Коммерсант.

Організація вважає, що попит на нафту з цієї причини буде триматися на рівні 46-46,5 млн барелів на добу.

«Очікується, що попит на нафту в транспортному сегменті буде стабільно триматися в коридорі 46-46,5 млн барелів на добу після 2025 року», – йдеться в документі.

У той же час експерти ОПЕК припускають, що автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння будуть займати, як і раніше, велику частку – близько 76%. Попит на такі машини буде в основному забезпечуватися з боку країн, що розвиваються.

Раніше президент нафтогазової компанії BP Singapore Юджин Леонг заявив, що споживання нафти повернеться до допандемійного  рівня в третьому кварталі наступного року. На його думку, в 2022 році попит в середньому буде рости на 3,8 млн барелів на день.

Між тим у Норвегії останній бензиновий автомобіль продадуть у квітні 2022 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло