Кремній подорожчав на 300%, це загрожує багатьом галузям перебоями у виробництві

Кремній подорожчав на 300%, це загрожує багатьом галузям перебоями у виробництві

Китай, найбільший виробник кремнієвої продукції в світі, скорочує виробництво

Кремній подорожчав на 300%, це загрожує багатьом галузям перебоями у виробництві
фото DR

Кремній, другий за поширеністю елемент на Землі, виявився в дефіциті, що створило загрозу для безлічі промислових галузей: від автомобільних запчастин до комп'ютерних компонентів. Загалом ситуація несприятлива для всієї світової економіки, пише 3DNews з посиланням на bloomberg.com.

Нестача металевого кремнію, викликана скороченням виробництва в Китаї, призвела до зростання цін на 300% менше ніж за два місяці. Це породило черговий збій, який вплине на ланцюжки поставок і стане причиною перебоїв у постачанні електроенергії.

Дефіцит кремнію відображає вплив енергетичної кризи на економіку в цілому. Скорочення виробництва в Китаї – а це найбільший виробник кремнієвої продукції в світі – стало результатом зусиль влади щодо зниження енергоспоживання.

На кремній припадає 28% земної кори (в масі), але продукція на його основі відрізняється дуже великою різноманітністю. Він використовується у виробництві комп'ютерних чипів, автомобільних запчастин, скла і бетону. В очищеному вигляді він використовується в сонячних батареях. Крім того, він служить сировиною для силікону, який широко застосовується в медицині, виробництві герметиків, дезодорантів і предметах домашнього вжитку.

Дефіцит викликає особливу тривогу в автопромі, де сплави кремнію і алюмінію використовуються для виробництва блоків двигунів та інших деталей.

Металевий кремній отримують шляхом нагрівання в печі звичайного піску і коксу. За останні два десятиліття ціна на даний ресурс коливалася в межах від $1200 до $2600 за тонну. Потім виробникам в провінції Юньнань було наказано скоротити виробництво на 90% від серпневого рівня з вересня по грудень, що обумовлено обмеженнями в поставках електроенергії, викликаними, в свою чергу, нестачею гідроенергетичних ресурсів і програмами з підвищення енергоефективності. В результаті ціни зросли до $10 439 за тонну.

Крім кремнію, зараз відбувається зростання цін на нафту і метали, переважно мідь і алюміній. В результаті у представників бізнесу залишаються два варіанти: змиритися зі зростаючими витратами або перекласти їх на клієнтів, що призведе до інфляції і скорочення темпів економічного зростання по всьому світу.

Дефіцит вже торкнувся галузі сонячної енергетики. При впливі їдких хімічних речовин і високих температур металевий кремній перетворюється в полікремній, основний компонент сонячних панелей. Ціна на даний ресурс в минулу середу підскочила на 13% до $32,62 за 1 кг, і це найвищий рівень з 2011 року.

З початку червня 2020 року матеріал подорожчав більш ніж на 400%, оскільки стрімке зростання попиту на сонячну енергію змусило переробні підприємства вийти на повну потужність.

Нарешті, кремній активно застосовується в алюмінієвих сплавах. Він використовується в рійзоманітній продукції, від автомобільної промисловості до побутової техніки. Очікується, що ціни залишаться на високому рівні до наступного літа, після чого прогнозується зростання виробництва.

Нагадаємо, аналітики назвали причини, які можуть загальмувати зростання сонячної енергетики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті