NASA вдарить по астероїду, щоб перевірити, чи вона може змінити його траєкторію

NASA вдарить по астероїду, щоб перевірити, чи вона може змінити його траєкторію

Поки що не ядерною ракетою, а лише безпілотниками

NASA вдарить по астероїду, щоб перевірити, чи вона може змінити його траєкторію
фото NASA

Американське космічне агентство NASA назвало дату початку своєї найбільш видовищної місії за останні роки. 23 листопада апарат DART першого в історії проекту зі зміни траєкторії подвійного астероїда відправиться в космос на борту ракети Falcon 9 приватної компанії SpaceX.

Тренувальна місія обійдеться поки що без використання ядерних зарядів. Для впливу на астероїд буде використана тільки кінетична енергія. Жива трансляція запуску буде вестися по телеканалу NASA TV і на сайті Агентства, пише HighTech Plus з посиланням на TechCrunch.

На відміну від блокбастера «Армагеддон» з Брюсом Віллісом, використання ядерних зарядів у місії DART не передбачено. Поки що мова йде про репетицію – перевірку спроможності жителів Землі змінити траєкторію астероїда передбаченим способом. Керівництво проекту здійснює Координаційне бюро планетарної оборони NASA.

Суть місії полягає в запуску двох безпілотних літальних апаратів до подвійного астероїда Дідім. Першим стартує DART, він же – «кінетичний імпактор», апарат, який повинен протаранити астероїд.

Більший з двох каменів має діаметр 780 метрів, другий – трохи менший, близько 160 метрів. Вони обертаються навколо загального центру мас, як подвійна система зірок. Менший астероїд становить найбільшу загрозу Землі, оскільки об'єкти такого розміру важче помітити, і їх в космосі більше.

Імпактор масою 555 кг вріжеться в астероїд, розігнавшись приблизно до 6,6 км/с, що на частку відсотка повинно буде змінити його швидкість і траєкторію. Цього має бути достатньо, щоб істотно скорегувати курс астероїда.

Вивчивши зібрані дані, вчені зможуть зрозуміти, як краще планувати подібні місії планетарної оборони в майбутньому. Збором даних займеться другий апарат – супутник класу CubeSat під назвою LICIACube. Його запустять незадовго до початку операції. LICIACube повинен буде підлетіти до Дідіму якраз в момент зіткнення того з DART і записати саме зіткнення і утворений кратер.

Місія DART була призначена на літо цього року, але перенесена на 23 листопада. Якщо щось піде не так, то наступне стартове вікно відкриється в лютому 2022 року.

У Китаю є власний проект із перенаправлення астероїдів. Для цього планується використовувати понад два десятки найбільших космічних ракет «Чанчжен-5». За їхніми розрахунками, спільний удар 23 ракет допоможе відхилити великий астероїд з курсу на відстань, яка в 1,4 рази перевищує радіус Землі.

Нагадаємо, Китай запустить у космос ракети, які будуть захищати Землю від астероїдів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті