Uber призупинив роботу в Брюсселі на знак протесту проти заборони смартфонів за кермом

Uber призупинив роботу в Брюсселі на знак протесту проти заборони смартфонів за кермом

За це порушення таксистам загрожує позбавлення ліцензії або автомобіля

Uber призупинив роботу в Брюсселі на знак протесту проти заборони смартфонів за кермом
фото Shutterstock

Uber призупинив роботу в Брюсселі в четвер на час акції водіїв через заборону використовувати смартфони під час водіння, пише Forbesз посиланням на Bloomberg.

Клієнти Uber отримали повідомлення, в якому сервіс пояснив, що його робота тимчасово припинена, тому що місцева влада не виконала обіцянки оновити існуючу правову базу до літа минулого року.

«Діючі правила були розроблені в 1995 році і включають в себе сильно застарілі заходи, наприклад, заборону водіям користуватися смартфонами», – йдеться в повідомленні.

 «В результаті водії, які використовують додаток Uber, щоб відвезти вас до місця призначення, отримують штрафи і ризикують втратити автомобіль», – пояснив сервіс.

Компанія назвала спільну акцію зі своїми водіями «винятковою і безпрецедентною в Європі», а також підкреслила, що водії Uber «побоюються за свою роботу і майбутнє». Сервіс закликав клієнтів посилити тиск на місцевий уряд.

 «Якщо зараз не добитися реформи, ви можете втратити ті можливості мобільності, які у вас є зараз як у клієнта таксі», – заявила компанія.

Призупинення роботи діяло три години – з 8:30 до 11:30 за місцевим часом. Uber назвав цей захід «винятковим і безпрецедентним у Європі».

Влада Брюсселя оголосила про заборону в березні цього року. Міністр-президент Брюсселя Руді Вервурт відзначав, що цей захід не спрямований проти Uber. Але, підкреслював він, правил повинні дотримуватися всі.

Uber, коментуючи заборону, називав її «незбагненною».

Головна проблема в тому, що під заборону потрапляє в тому числі геолокація клієнтів і навігація в смартфоні, що є невід'ємною частиною водійського додатку Uber. За порушення загрожують заходи аж до вилучення автомобіля.

У Брюсселі у компанії, за її власними даними, 2000 водіїв.

Нагадаємо, Lyft і Uber оголосили, що покриють судові витрати в разі позовів до водіїв через техаський закон про аборти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті