Китай, а за ним і інші країни повертаються до нафти та вугілля на тлі енергетичної кризи
Прем'єр Угорщини Орбан звинуватив дії ЄС по боротьбі зі зміною клімату в нинішній кризі і обіцяє об’єднатися з Польщею

Влада Китаю наказала гірникам збільшити видобуток вугілля і нафти, оскільки рекордне зростання вартості газу відродило попит на найбільш забруднюючі викопні види палива для виробництва електроенергії, щоб фабрики продовжували функціонувати, а будинки опалювалися, пише Reuters.
Відновлення економічної активності через обмеження, пов'язані з коронавірусом, виявило тривожно низькі запаси природного газу в усьому світі.
Енергетична криза, яка призвела до нестачі палива і відключень електроенергії в деяких країнах, висвітлила труднощі з намаганням світової економіки скоротити залежність від викопного палива для боротьби зі зміною клімату.
У Китаї, де видобуток вугілля було скорочено для досягнення кліматичних цілей, влада дала задню. Чиновники наказали більш ніж 70 вугільним шахтам збільшити видобуток майже на 100 млн тонн, або на 10%, оскільки найбільший в світі експортер вугілля зараз бореться з найсильнішою нестачею електроенергії за останні роки.
Тим часом Індія, другий за величиною споживач вугілля після Китаю, також страждає від перебоїв електроенергії через дефіцит вугілля – більше половини її вугільних електростанцій мають запаси палива менше ніж на три дні.
Ціни на нафту зросли в п'ятницю, і на цьому тижні вони виростуть майже на 5%, оскільки промисловість підвищує попит на паливо.
Як індикатор серйозності ситуації, Сполучені Штати не виключають використання своїх стратегічних запасів нафти, що зазвичай відбувається тільки після серйозних перебоїв в поставках, таких як урагани.
Глобальний дефіцит палива – ще один удар по світовій економіці, яка тільки встає на ноги після пандемії коронавірусу, і загрожує споживачам дорогою зимою.
Китай має підняти ціни на вугільну електроенергію до 20% замість запланованих раніше 10-15%, щоб запобігти високому споживанню енергії, повідомила державна телекомпанія CCTV.
Тим часом Бангладеш закупила два вантажі зрідженого природного газу (СПГ) для доставки в жовтні за рекордними цінами, оскільки низькі запаси в Європі посилюють конкуренцію з Азією за поставки.
«Дійсно складно впоратися з такими аномальними цінами. В даний час у нас немає іншого вибору, окрім як купувати, щоб зберегти економічну діяльність», – сказав представник державної Petrobangla, яка контролює поставки СПГ.
Згідно з аналізом ООН, глобальні викиди СО2 в 2030 році будуть на 16% вищими, ніж в 2010 році.
Зростання цін на енергоносії посилило напруженість у Європі з приводу переходу до «зеленої» економіки. Більш багаті країни хочуть і далі відмовлятися від викопного палива, в той час як бідніші стурбовані вартістю для споживача.
Розбіжності всередині Євросоюзу посилилися: прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан звинуватив дії ЄС по боротьбі зі зміною клімату в нинішній кризі і заявив, що Польща і Угорщина виступлять єдиним фронтом на наступному саміті ЄС.
Більше про закулісний бік справи – в матеріалі Mind «Перегони «темних конячок»: кому вигідний нинішній стрибок цін на газ».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].