Профільний комітет підтримав податковий законопроєкт про «Дія City»

Профільний комітет підтримав податковий законопроєкт про «Дія City»

Законопроєкт зберіг концепцію спецрежиму «Дія City» та ключові умови, напрацьовані та погоджені з IT-індустрією

Профільний комітет підтримав податковий законопроєкт про 	«Дія City»
Фото: city.diia.gov.ua

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики затвердив редакцію законопроєкту про «Дія Сity» (№5376), а також рекомендував ухвалити законопроєкт у другому читанні та в цілому. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у фейсбуці.

«Правки, що ставили під сумнів переваги проєкту, відхилено... Нам вдалося зберегти ідеологію концепції спеціального режиму «Дія City» та ключові умови, що були напрацьовані та погоджені з IT-індустрією», – написав міністр.

Згідно з законопроєктом, для компаній, які платять податок на виведений капітал (ПнВК), до 2024 року жодних обмежень на роботу з ФОП не передбачено. З 2024 витрати на платників єдиного податку не мають перевищувати 50%, а з 2025 – 20%.

Рівень податкового навантаження на компанії-резиденти залишився незмінним: податок на доходи фізосіб (ПДФО) – 5%, єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – 22% від мінімальної зарплати, військовий збір – 1,5%; можливість вибору корпоративного податку – ПнВК (9%) чи податок на прибуток (18%);

Компанії отримають 0% податок на дохід фізосіб як дивіденди, нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше одного разу на два роки.

Крім цього, законопроєкт передбачає податкову знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.

Резиденти «Дія City», які залишаться на моделі сплати податку на прибуток на загальних підставах, та у яких річний ліміт доходу становить до 40 млн грн, матимуть можливість працювати з ФОП без обмежень на весь час дії спецрежиму.

Пільгове оподаткування на зарплати фахівців не обмежуватиметься за єдиним КВЕДом та розповсюджуватиметься на всіх працівників компанії.

«Умови «Дія City» будуть зафіксовані на 25 років і передбачатимуть податкові ставки, що є одними з найнижчих у Європі. Тож запуск спецрежиму стане новим етапом розвитку України як успішної цифрової держави», – резюмував Федоров.

Раніше заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков розповів Mind, що один з найбільших венчурних фондів США цікавиться можливістю резидентства в «Дія City».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті