Німецька CureVac відмовилася пропонувати свою вакцину Євросоюзу після її невдалого тестування

Німецька CureVac відмовилася пропонувати свою вакцину Євросоюзу після її невдалого тестування

Компанія почне розробляти нову вакцину в партнерстві з GSK

Німецька CureVac відмовилася пропонувати свою вакцину Євросоюзу після її невдалого тестування
фото Pixaby

Німецька біотех компанія CureVac NV заявила у вівторок, що відмовиться від розробки своєї вакцини від COVID-19 першого покоління і замість цього зосередиться на співпраці з GSK для розробки вдосконаленої технології вакцини на основі мРНК, пише Reuters.

Акції німецької біотехнологічної компанії впали на 8% після попереднього падіння на цілих 13%, що стало найнижчим показником з моменту виходу на біржу в серпні минулого року.

CureVac заявила, що відмовиться від заявки на схвалення Європейським агентством з лікарських засобів своєї першої вакцину проти COVID-19, CVnCoV, після того, як в червні випробування на пізніх етапах дали невтішні результати, показавши ефективність всього 47%.

Цей крок дозволяє компанії зосередитися на гонці за новими специфічними вакцинами і комбінованими вакцинами, які діють відразу проти двох чи більше інфекційних захворювання.

Угода, підписана CureVac про продаж вакцини Євросоюзу, анулюється без зобов'язань щодо виплати 450 млн євро, отриманих від блоку, повідомила компанія.

Випробування вакцини другого покоління на людях можуть початися в найближчі місяці, а схвалення регулюючих органів буде отримано в 2022 році. Досліди на тваринах поки що показали, що вони перевершують попередню вакцину CureVac проти COVID-19.

Французький виробник ліків Sanofi SA також відмовився від створення власної вакцини проти COVID-19. Замість цього він використає технологію, придбану в рамках поглинання Translate Bio, для розробки вакцин проти грипу та інших захворювань.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті