Космічна компанія Стіва Возняка Privateer Space шукатиме сміття на орбіті

Космічна компанія Стіва Возняка Privateer Space шукатиме сміття на орбіті

Запуск першого супутника призначено на лютий 2022 року

Космічна компанія Стіва Возняка Privateer Space шукатиме сміття на орбіті
фото Shutterstock

Космічний стартап Privateer Space, що належить співзасновнику Apple Стіву Возняку та інженеру Алексу Філдінгу, запускатиме на орбіту супутники, щоб створити карту орбіти для пошуку космічного сміття, повідомляє TechCrunch.

Privateer Space відправить перший супутник для пошуку сміття «Поно-1» 11 лютого 2022 року. Він оснащений 42 датчиками, з яких 12 – камери. Сам супутник надрукують на 3D-принтері з вуглецевого волокна – такого ж міцного, як титан.

На орбіті супутник проведе чотири місяці, а в квітні буде запущений новий супутник «Поно-2».

Як пояснює Філдінг, зараз з'являється багато стартапів, націлених на очистку навколоземної орбіти. Вона переповнена космічним сміттям, в тому числі зламаними супутниками і фрагментами ракет.

Сміття дуже складно відстежити через його невеликі розміри, додає Філдінг. При цьому воно може бути небезпечним для кораблів на орбіті і для МКС. Наприклад, в травні в роботизованої руки на МКС виявили отвір шириною п'ять міліметрів через влучання в неї уламка космічного сміття.

Privateer Space уклала контракт зі стартапом Astroscale, який розробив супутники для знищення сміття. Однак на даний момент Privateer Space вважає своєю головною метою створення карти космічного простору, а пошуком сміття на орбіті планує зайнятися пізніше.

Раніше повідомлялося, що уламки китайської ракети впали в Індійський океан, а NASA наголосила на безвідповідальному ставленні Китаю до свого космічного сміття.

Тим часом США збудують у Британії гігантський космічний радар, який виявлятиме небезпеку з Росії та Китаю.

 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло