США збудують у Британії гігантський космічний радар, який виявлятиме небезпеку з Росії та Китаю

США збудують у Британії гігантський космічний радар, який виявлятиме небезпеку з Росії та Китаю

Він займе площу близько квадратного кілометра

США збудують у Британії гігантський космічний радар, який виявлятиме небезпеку з Росії та Китаю
фото DR

Сполучені Штати вирішили збудувати у Великобританії гігантський радар, призначений для відстеження об'єктів у глибокому космосі. Він повинен стати частиною глобальної радарної системи американських Космічних сил, здатної ідентифікувати потенційні цілі на відстані до 36 000 км від Землі, тобто в районах космосу, де розташовані багато військових супутників, пише ВВС.

Планується, що інші частини цієї системи з'являться в штаті Техас і в Австралії.

Міноборони Великобританії заявило, що новий радар здатний «зробити космос безпечнішим». Однак останнім часом збільшуються побоювання, що в космосі залишається все менше місця для нових об'єктів, а конкуренція зростає. Деякі навіть говорять про космічну гонку озброєнь.

США і Великобританія звинувачують Росію і Китай в розробці зброї, яка може бути використана проти супутників.

Тільки в минулому році в космос було запущено більше тисячі супутників, десять з них відправили на орбіту американські військові.

Плани зі створення нового радара під офіційною назвою «Вдосконалені радарні кошти для глибокого космосу» розробляють в американському Центрі космічних і ракетних систем, розташованому в Каліфорнії.

Центр минулого тижня відвідав міністр оборони Великобританії Бен Уоллес, який прибув у США разом з делегацією британських військових. Британці також проводили переговори з космічною компанією SpaceX на чолі з Ілоном Маском.

Підполковник американських Космічних сил Джек Уокер повідомив ВВС, що США консультуються з Британією про розміщення радарів «імовірно, в Шотландії або ближче до півдня країни». За словами Уокера, на об'єкті з'явиться «близько 10-15 параболічних антен [тобто великих супутникових тарілок] для стеження і від чотирьох до шести – для передачі». Тарілки можуть стояти на площі близько кілометра, а діаметр кожної супутникової антени складе 15 метрів.

Як розповів Уокер, завданням нової системи стане «виявлення і стеження за цілями, які можуть потенційно загрожувати нашим особливо важливим ресурсам».

«Загроза може виходити від Китаю або від Росії, бути спрямована проти супутників. Або ж це може бути космічне сміття», – зазначив представник американських космічних сил.

Як повідомлялося, збройні сили Німеччини ввели в експлуатацію власний космічний центр.

Нагадаємо, інвестиції в космічні стартапи й супутниковий інтернет рекордно зросли за останній рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло