Apple попередила, що скорочує виробництво iPhone 13 через дефіцит чипів

Apple попередила, що скорочує виробництво iPhone 13 через дефіцит чипів

Смартфонів цієї моделі буде випущено на 10 млн одиниць менше

Apple попередила, що скорочує виробництво iPhone 13 через дефіцит чипів
фото Apple

Американська технокомпанія Apple попередила партнерів, що через дефіцит напівпровідників цього року буде випущено на 10 млн штук менше iPhone 13, ніж планувалося. Раніше компанія стверджувала, що дефіцит чипів хоч і позначиться на її роботі, але торкнеться в основному тільки старих моделей iPad і iMac, а на iPhone не позначиться зовсім.

Apple може скоротити виробництво iPhone 13 в цьому році через глобальний дефіцит чипів, повідомляє Bloomberg. За його даними, смартфонів цієї моделі буде випущено на 10 млн одиниць менше.

Спочатку Apple планувала виготовити 90 млн нових моделей iPhone за останні три місяці цього року. Але тепер компанія, як стверджує Bloomberg, повідомила партнерам-виробникам, що загальний обсяг буде меншим, оскільки компанії Broadcom і Texas Instruments, що займаються виробництвом напівпровідників, не можуть впоратися з поставкою достатньої кількості компонентів.

Акції Apple на новинах про скорочення виробництва iPhone 13 подешевшали на 1,6%, до $139,27.

Проблеми з поставками напівпровідників у світі спостерігаються з початку року, найбільше вони торкнулися виробників електроніки і автомобілів. В результаті найбільші світові компанії не можуть повною мірою випускати свою продукцію, збиток від дефіциту оцінюється в мільярди доларів.

Нестача напівпровідників виникла через складні ланцюжки поставок і помилок планування. Посилили проблему відкладений попит, пандемія, перебої з поставками компонентів, санкції проти китайських виробників.

У квітні Apple вперше визнала, що дефіцит мікрочипів торкнувся і її. Але головний виконавчий директор компанії Тім Кук тоді запевнив, що нестача компонентів торкнеться тільки старих моделей iPad і iMac, а iPhone не постраждає.

Раніше повідомлялося, що Apple зіткнулася з проблемами при виробництві iPhone 13.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті