Макрон може відвідати Україну наприкінці листопада – експосол

Макрон може відвідати Україну наприкінці листопада – експосол

Президент Франції матиме останню можливість виконати обіцянку відвідати Україну до кінця своєї п'ятирічної каденції

Макрон може відвідати Україну наприкінці листопада – експосол
Президент Франції Емманюель Макрон
Фото: УНІАН

Візит президента Франції Емманюеля Макрона до Києва може відбутися наприкінці листопада. Про це написав експосол України у Франції Олег Шамшур у статті «Чи встигне Макрон приїхати до України?» для «Дзеркала тижня».

«Здається, нарешті питання візиту до України президента Франції (після 23-річної паузи) перейшло у практичну площину. Ввічливо-обнадійливі фрази про те, що в господаря Єлисейського палацу «є бажання, і можливість візиту розглядається», які мені довелося десятки разів чути від французьких колег під час роботи в Парижі, трансформувалися, за моєю інформацією, в узгодження дат і практичного наповнення зустрічі на найвищому рівні. Очевидно, цьому була приурочена істотна частина перемовин під час недавніх відвідин Києва радницею Емманюеля Макрона, колишнім послом Франції в Україні Ізабель Дюмон. Подейкують, що візит відбудеться наприкінці листопада», – написав Шамшур.

На думку дипломата, це остання можливість для Макрона виконати обіцянку відвідати Україну до кінця своєї п'ятирічної каденції. Далі його діяльність буде жорстко підпорядкована графіку виборчої кампанії задля перемоги на президентських виборах у Франції у квітні 2022 року.

Експосол зазначив, що для України важливо, аби її проблематика не потонула у вирі французького політичного життя напередодні виборів.

«У цьому сенсі, проведення або чергове відтермінування візиту французького очільника дозволить зробити певні висновки щодо ймовірної динаміки двосторонніх відносин, принаймні в найближчій перспективі», – вважає Шамшур.

На його думку, ще одним важливим для України питанням є напрям подальшої еволюції «нової російської політики» Макрона: в бік реалізму чи марних розрахунків на взаємодію з метою «покращення умов колективної безпеки та стабільності Європи».

«Важливо, що почує під час перемовин у Києві (якщо вони відбудуться) Володимир Зеленський від свого французького візаві, якого він на початку президентської кар'єри вважав прикладом для наслідування. Не менш важливо, яким буде «сухий залишок» від його візиту до Москви, що планується зразу після відвідин Києва – за траєкторією Ангели Меркель, тільки у зворотному напрямку», – резюмував Шамшур.

Раніше міністр закордонних справ Франції Жан Ів-Ле Дріан підтвердив, що Макрон планує відвідати Україну, імовірно, до кінця цього року

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло