Вітренко: Росія вдвічі зменшила транзит газу через Україну в Європу впродовж останнього року

Вітренко: Росія вдвічі зменшила транзит газу через Україну в Європу впродовж останнього року

Путін маніпулює словами про аварійність української ГТС

Вітренко: Росія вдвічі зменшила транзит газу через Україну в Європу впродовж останнього року
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: naftogaz.com

Росія вдвічі зменшила обсяги транзиту газу через Україну до Європи впродовж останнього року. Президент РФ Володимир Путін маніпулює словами про те, що Росія надає для транзиту через Україну навіть більше, ніж повинна. Про це повідомив глава правління НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко на своїй фейсбук-сторінці.

«Путін згадує про контрактні зобов’язання “Газпрому” перед європейськими покупцями газу в точках передачі в ЄС на маршруті через Україну.  Але чому Росія дивиться тільки на обсяги за раніше укладеними довгостроковим контрактам? Хто заважає тому ж “Газпрому” продавати більше газу за новими контрактами, зокрема короткостроковими?», – заявив Вітренко.

За його словами, Путін маніпулював і твердженням про те, що збільшувати обсяги постачання газу через Україну небезпечно, бо українська газотранспортна система зношена і може лопнути.

«Стан газотранспортної системи регулярно перевіряється. Минулого року вона прокачала понад 60 млрд кубів газу і не лопнула, як би того не хотілося Путіну. Більше того – без жодних проблем може транспортувати ще набагато більше. І у нас на основних маршрутах йде не одна труба, а декілька (до 5 000). Тому є резерв, на відміну від «Північного Потоку» без  резервних труб. Ми навіть можемо проводити ремонт без зупинки всього трубопроводу» – спростував Вітренко.

Раніше зазначалося, що «Труба лопне»: Путін пояснив, чому Росія не збільшуватиме транзит газу через Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті