МВФ оголосив про успішне завершення місії з першого перегляду програми stand-by

МВФ оголосив про успішне завершення місії з першого перегляду програми stand-by

Україна претендує на $700 млн від Фонду

МВФ оголосив про успішне завершення місії з першого перегляду програми stand-by
Фото: REUTERS

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) та влада України досягли угоди на рівні персоналу (Staff-level agreement) стосовно першого перегляду програми stand-by. Про це повідомляє пресслужба МВФ.

«Місія МВФ та влада України досягли угоди на рівні персоналу стосовно заходів на підтримку реформ, що їх здійснює країна у контексті угоди за форматом stand-by. Це відкриває шлях до винесення на Раду виконавчих директорів МВФ результатів першого перегляду програми stand-by та прохання щодо продовження термінів програми. Завершення першого перегляду уможливить транш обсягом у 500 млн спеціальних прав запозичень (СПЗ), що еквівалентно близько $700 млн», – заявили у Фонді.

Голова місії Іванна Владкова-Голлар зазначила, що фахівці МВФ та українська влада досягли угоди на рівні місії щодо оновленого переліку заходів економічної, фінансової та структурної політики.

«Ці заходи допоможуть як відповісти на кризові виклики, що їх спричинила пандемія в економіці та галузі охорони здоров’я, так і забезпечити макроекономічну та фінансову стабільність, зменшити уразливість та посунути основні перешкоди на шляху приватних інвестицій», – заявила вона.

Владкова-Голлар додала, що програма фокусується на:

  • поверненні податково-бюджетної політики до засад середньострокової боргової стійкості з одночасним захистом соціально вразливих домогосподарств, посиленням податкового адміністрування та зменшенням фіскальних ризиків від квазі-фіскальних операцій, включно походженням з енергосектору;
  • забезпеченні незалежності центрального банку та пріоритетного спрямування грошово-кредитної політики на повернення інфляції до її цільового показника;
  • поліпшенні фінансового самопочуття банків, включно через доброякісне управління, з метою відновлення повноцінного банківського кредитування приватного сектору;
  • боротьбі з корупцією та просуванні вперед реформи судочинства;
  • зменшенні ролі держави та привілейованих груп в економіці з метою поліпшення бізнес-середовища, посилення корпоративного управління, залучення інвестицій та оптимізації економічного потенціалу.

«Як угода, так і прохання влади України програми до кінця червня 2022 року підлягають затвердженню керівництвом Фонду та Радою виконавчих директорів МВФ. Цілеспрямована і позбавлена пауз реалізація потужних заходів у цих секторах, за умови їх відповідності меті програми та досягнутим домовленостям, відкриває шлях до винесення результатів першого перегляду на Раду виконавчих директорів МВФ – орієнтовно у листопаді», – додала Владкова-Голлар.

Нагадаємо: місія МВФ тривала з 21 вересня по 18 жовтня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті