Турецька фірма відсудила в «Укравтодору» понад 300 млн грн за будівництво одеської траси

Турецька фірма відсудила в «Укравтодору» понад 300 млн грн за будівництво одеської траси

Боржника не звільняє відсутність у нього необхідних коштів, вирішив суд

Турецька фірма відсудила в «Укравтодору» понад 300 млн грн за будівництво одеської траси
фото DR

Державне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор») програло суд турецькій компанії ONUR і тепер має виплатити борг у розмірі 347,5 млн гривень. Про це пише Логіст.Today з посиланням на повідомлення в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Позов турецької компанії проти «Укравтодору» розглядав Господарський суд Києва, який частково задовольнив вимоги позивача про стягнення такої значної заборгованості.

Згідно з інформацією з матеріалів справи, 20 січня 2020 року «Укравтодор» і турецька компанія «Онур Тааххут Ташимаджилик  Іншаат Тіджарет ве Санаї Анонім Ширкеті» уклали контракт на виконання робіт з капітального ремонту трьох ділянок автомобільної дороги М-05 Київ – Одеса. За заявою позивача, «Укравтодор» не виконав частину платіжних зобов'язань за цим контрактом, тому за захистом своїх прав він був змушений звернутися до суду.

Відповідач не визнавав позовних вимог і пояснював свою позицію відсутністю грошей через призупинення Мінфіном фінансування контракту до завершення розслідування про порушення умов проведеного тендера. За словами адвокатів дорожнього відомства, в 2021 році об'єкт капітального будівництва, який є предметом договору, не було включено до переліку об'єктів, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів, тому ЄБРР і Європейський інвестиційний банк скасували його фінансування за рахунок кредитних коштів витрат за контрактом.

Крапку в цій суперечці поставив Господарський суд Києва. Згідно з рішенням суду, боржника від його обов'язку виконати господарські зобов'язання не звільняє відсутність у нього необхідних коштів або взяття ним зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень. Тому «Укравтодор» таки зобов'язаний виплатити компанії ONUR 347,5 млн гривень боргу.

Більше про головний інфраструктурний проект України – в матеріалі Mind «Велике будівництво: які слабкі місця є в проєкті бюджету щодо інфраструктури».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті