Рада змінила статус НАБУ

Рада змінила статус НАБУ

Ситник залишається на посаді

Рада змінила статус НАБУ
Фото: УНІАН

Верховна Рада ухвалила закон №5459-1 «Про внесення змін до деяких законів України стосовно приведення статусу Національного антикорупційного бюро України у відповідність до вимог Конституції України». Про це йшлося на засіданні ВР.

«За» проголосували 304 нардепів, «проти» – 12, «утрималися» – 23.

Закон передає повноваження призначати й звільняти директора НАБУ Кабміну. У попередній редакції закону про НАБУ такі повноваження належали президенту, але Конституційний суд визнав таку норму неконституційною.

Кабмін буде призначати директора НАБУ за результатами конкурсу. Звільнити директора НАБУ Кабмін зможе тільки на підставах, передбачених законом, і в разі, якщо за таке рішення проголосують дві третини міністрів.

Оцінку ефективності НАБУ буде проводити призначена Кабміном комісія з трьох міжнародних експертів.

Закон визначає, що чинний директор НАБУ Артем Ситник продовжить виконувати обов'язки до закінчення терміну перебування на посаді. Невизначеність зі статусом Ситника виникла через те, що КСУ визнав неконституційним його призначення указом президента.

Нагадаємо: 2 серпня КСУ визнав призначення Артема Ситника головою НАБУ неконституційним, а в Офісі президента заявили, що чекають «чесного та прозорого конкурсу нового керівника».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті