Найбагатші 10% американців володіють рекордними 89% всіх акцій в США - ФРС

Найбагатші 10% американців володіють рекордними 89% всіх акцій в США - ФРС

При цьому обсяг активів найбагатшого одного відсотка виріс до найбільших значень

Найбагатші 10% американців володіють рекордними 89% всіх акцій в США - ФРС
фото Pixaby

Найбільш заможні 10% американців володіють 89% всіх акцій в США, що є рекордним показником, свідчать дані Федеральної резервної системи (ФРС) США, передає FinMarket.

При цьому найбагатший 1% населення збільшив обсяг акцій компаній і пайових інвестиційних фондів більш ніж на $6,5 трлн у період пандемії коронавірусу.

У свою чергу, на частку інших 90% американців припадає всього 11% всіх акцій порівняно з 12% до пандемії.

Основним джерелом отримання доходу в США в період пандемії став фондовий ринок, капіталізація якого з березня 2020 року збільшилася майже вдвічі. Обсяг добробуту найбагатшого 1% американців зараз перевищує 32% від загального показника, що є рекордом.

Подібна ситуація зберігається, незважаючи на приплив мільйонів нових інвесторів на фондовий ринок. Так, кількість нових користувачів трейдингової платформи Robinhood збільшилася більш ніж на 10 млн за минулі два роки і зараз перевищує 22 млн.

Тим часом, на думку старшого наукового співробітника Urban-Brookings Tax Policy Center Стівена Розенталя, кількість нових інвесторів все ще невелика, при цьому середній розмір рахунку на Robinhood становить близько $4500.

«Багато молодших інвесторів купували акції за вищими цінами, тоді як більші інвестори знаходяться на ринку вже багато років і бачили й істотніше зростання», – зазначив він.

Вартість акцій, що належать найбільш заможним 10% американців, збільшилася на 43% в період між січнем 2020 року і червнем 2021 року, згідно з даними ФРС. У свою чергу, цей показник для 90% населення збільшився на 33%.

Нагадаємо, Білл Гейтс вибув із трійки найбагатших людей світу – за посиланням детальніше про те, чому це сталося.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті