Кінець епохи: чому Білл Гейтс вибув із трійки найбагатших людей світу
Ще у 1987-му стрімке зростання котирувань акцій його компанії зробило його наймолодшим у світі мільярдером

Білл Гейтс десятки років займав перше місце в списку найбагатших людей світу. Цей час добігає кінця, пише Forbes. Вперше з 1991 року співзасновник Microsoft більше не №1 і не №2 в щорічному рейтингу Forbes 400, що об'єднує найбагатших людей США.
За останній рік статки Гейтса збільшилися на $23 млрд і тепер оцінюються в $134 млрд. Але цього мало, щоб він міг наздогнати засновника Amazon Джеффа Безоса, гендиректора Tesla Ілона Маска або Марка Цукерберга з Facebook, чиї капітали б'ють рекорди завдяки зростанню акцій їхніх компаній.
У новому рейтингу Гейтс посів четверте місце, пропустивши вперед цю трійцю.
Непередбачуваність фондового ринку – не єдина причина, чому Гейтс позбувся другого місця в списку, яке займав ще минулого року. Істотна частина його капіталу – щонайменше, $5,7 млрд у формі акцій публічних компаній – перейшла його колишній дружині Мелінді Френч Гейтс після того, як в травні вони оголосили про розлучення. Якби його шлюб і статки вціліли, то в цьому році Гейтс був би багатшим Цукерберга і займав би третє місце, вказує видання.
Майже чверть капіталу Гейтса припадає на його частку в Microsoft. Мільярдерові належить 1,3% компанії. Цей пакет коштував $31 млрд станом на 3 вересня, коли Forbes зафіксував розміри статків бізнесменів для рейтингу.
Гейтсу також належить інвестиційна компанія Cascade Investment LLC, величезний маєток під назвою Xanadu вартістю $143 млн в Медині, штат Вашингтон. Через Cascade Гейтс володіє контрольним пакетом мережі Four Seasons, часткою 14% в автодилерів AutoNation, акціями переробника відходів Republic Services, виробника тракторів Deere & Co., Canadian National Railway та іншими активами.
Коли Білл Гейтс вперше з'явився в американському рейтингу Forbes в 1986 році, Microsoft вийшла на біржу, а 45% акцій компанії, що належали Гейтсу, коштували $315 млн. У 1987-му стрімке зростання котирувань дозволило йому стати наймолодшим у світі мільярдером. У 31 рік він володів статком у $1,25 млрд.
Відтоді він рухався тільки вгору. У 1990 році виручка Microsoft вперше перевищила $1 млрд. Компанія стала найбільшим на той момент постачальником програмного забезпечення. У 1991 році Гейтс злетів з 16-го на друге місце в рейтингу найбагатших американців – його активи досягли $4,8 млрд. Рік по тому, в 1992 році, він став найбагатшою людиною Америки зі статком у $6,3 млрд.
У 2000 році Гейтс залишив посаду гендиректора Microsoft. Він, як і раніше, займав перший рядок в американському рейтингу Forbes, але його капітал вперше скоротився. Акції Microsoft впали через крах доткомів і звинувачень в порушенні антимонопольного законодавства з боку американської влади. Крім того, у 2000 році Гейтс передав акції вартістю $20 млрд Фонду Білла і Мелінди Гейтс.
Аж до 2017 року Гейтс залишався найбагатшою людиною в Америці, хоча і віддавав значні суми своєму фонду, який став найбільшою благодійною організацією в світі. Давній друг Гейтса Уоррен Баффет ненадовго обігнав його навесні 2008 року, проте Гейтс повернув собі перше місце. Загалом з 1994 по 2020 рік Білл і Мелінда Гейтс пожертвували своєму фонду $36,8 млрд – переважно у формі акцій Microsoft.
У рейтингу 2018 року Гейтс опинився на другому місці – вперше його обігнав Джефф Безос. Наприкінці 2020 року Гейтса випередив Ілон Маск – завдяки неймовірному зростанню акцій Tesla. У серпні Гейтс вперше поступився Марку Цукербергу – багато в чому через передачу акцій колишній дружині.
Але рейтинги мільярдерів непостійні. Після того, як був опублікований список найбагатших американців 2021 року, стався збій в роботі Facebook, а потім фондові ринки сколихнуло розслідування впливу Facebook на психологічне здоров'я підлітків, що призвело до падіння акцій компанії. Це повернуло Гейтса в трійку списку найбагатших людей Америки.
Нагадаємо, Білл Гейтс став власником мережі готелів Four Seasons.
Також повідомлялося, що Білл Гейтс переконав 7 світових гігантів інвестувати в його екологічний проект.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].