«Нафтогаз» планує майже удвічі збільшити видобуток природного газу в найближчі 10 років

«Нафтогаз» планує майже удвічі збільшити видобуток природного газу в найближчі 10 років

Розробка нових родовищ у Чорному морі, глибоких газових покладів потребує понад $12 млрд у найближчі роки

«Нафтогаз» планує майже удвічі збільшити видобуток природного газу в найближчі 10 років
Голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

НАК «Нафтогаз України» планує збільшити видобуток природного газу протягом найближчих десяти років у 1,8 раза – з нинішніх 13 млрд куб. м до 24 млрд куб. м. Про це заявив голова правління компанії Юрій Вітренко під час Українського газового інвестиційного конгресу, повідомляє «Укрінформ».

Вітренко представив портфоліо проєктів «Нафтогазу» у сфері газовидобутку, яке включає Юзівську площу та поклади на шельфі Чорного моря. За його словами, розробка нових родовищ у Чорному морі, глибоких газових покладів тощо потребує понад $12 млрд у найближчі роки.

В разі успішного проведення розвідки підтверджені запаси газу в портфоліо компанії можуть зрости майже вп'ятеро відносно нинішнього рівня – до 600 млрд куб. м. Наразі частка «Нафтогазу» у видобутку газу становить 76%, решту займають приватні компанії.

Вітренко також зауважив, що Україна має величезний потенціал для розвитку «зеленої» енергетики. За його словами, «Нафтогаз» оцінює перспективи у виробництві біометану в п'ять млрд куб. м на рік (очікуваний об'єм інвестицій – $5–10 млрд), виробництво біопалива – в 0,5-0,9 млн тонн на рік ($1–2 млрд доларів інвестицій), виробництва та постачання водню – в 1 ГВт (близько $1 млрд інвестицій).

Нагадаємо: «Укргазвидобування» цьогоріч зменшило видобуток природного газу на майже 5% – до 10,2 млрд куб. м.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті