США має підтримати власне виробництво чипів, бо це питання нацбезпеки – глава Intel
В азіатських країнах дешева робоча сила, тому конкурувати з ними складно

Гендиректор американської технокомпанії Intel Пет Гелсінгер наполегливо переконує уряд США в необхідності субсидувати виробництво чипів на території країни. На думку Гелсінгера, залежність США від напівпровідникових заводів на Тайвані і в Південній Кореї породжує «політичну нестабільність».
«Якщо весь світ залежить від одного місця, це не є політична стабільність, вірно?» – заявив глава Intel, пише 3DNews.
Ідею Гелсінгера щодо фінансування напівпровідникової індустрії в країні підтримують представники обох найбільших американських партій. Законопроект про інвестиції в розмірі $52 млрд вже затверджений Сенатом, але він поки що не прийнятий Палатою представників.
Найбільшими розробниками чипів у світі є американські компанії. Крім Intel, це Qualcomm, AMD і NVIDIA. Однак у виробництві вони покладаються переважно на тайванську TSMC і корейську Samsung.
Раніше на США припадало понад третину світової напівпровідникової промисловості, але тепер цей показник скоротився лише до 12%, оскільки в інших країнах дешевша робоча сила.
«Ми не можемо собі дозволити бути на 30% або 40% дорожчими за Азію. Тому допоможіть нам скоротити цей розрив, щоб ми могли виробляти більше і дешевше на території США», – зазначив Гелсінгер, звертаючись до Конгресу.
За словами глави Intel, компанія може дозволити собі запустити виробництво і без державної участі, проте урядове фінансування дозволить зробити підприємство більшим, і запущено воно буде швидше.
В цьому році Intel витратить на розширення розробки і виробництва $20 млрд, однак компанія шукає субсидій та інших форм підтримки з боку уряду. Це дозволить США контролювати майбутнє цифрових технологій. І навіть зазначених в законопроекті $52 млрд може бути недостатньо, щоб надолужити згаяне – на думку Гелсінгера, таких законів може знадобитися кілька.
Нагадаємо, світові поставки смартфонів впали через дефіцит чипів – у зв’язку з цим смартфони подорожчали.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].