США має підтримати власне виробництво чипів, бо це питання нацбезпеки – глава Intel

США має підтримати власне виробництво чипів, бо це питання нацбезпеки – глава Intel

В азіатських країнах дешева робоча сила, тому конкурувати з ними складно

США має підтримати власне виробництво чипів, бо це питання нацбезпеки – глава Intel
фото DR

Гендиректор американської технокомпанії Intel Пет Гелсінгер наполегливо переконує уряд США в необхідності субсидувати виробництво чипів на території країни. На думку Гелсінгера, залежність США від напівпровідникових заводів на Тайвані і в Південній Кореї породжує «політичну нестабільність».

 «Якщо весь світ залежить від одного місця, це не є політична стабільність, вірно?» – заявив глава Intel, пише 3DNews.

Ідею Гелсінгера щодо фінансування напівпровідникової індустрії в країні підтримують представники обох найбільших американських партій. Законопроект про інвестиції в розмірі $52 млрд вже затверджений Сенатом, але він поки що не прийнятий Палатою представників.

Найбільшими розробниками чипів у світі є американські компанії. Крім Intel, це Qualcomm, AMD і NVIDIA. Однак у виробництві вони покладаються переважно на тайванську TSMC і корейську Samsung.

Раніше на США припадало понад третину світової напівпровідникової промисловості, але тепер цей показник скоротився лише до 12%, оскільки в інших країнах дешевша робоча сила.

«Ми не можемо собі дозволити бути на 30% або 40% дорожчими за Азію. Тому допоможіть нам скоротити цей розрив, щоб ми могли виробляти більше і дешевше на території США», – зазначив Гелсінгер, звертаючись до Конгресу.

За словами глави Intel, компанія може дозволити собі запустити виробництво і без державної участі, проте урядове фінансування дозволить зробити підприємство більшим, і запущено воно буде швидше.

В цьому році Intel витратить на розширення розробки і виробництва $20 млрд, однак компанія шукає субсидій та інших форм підтримки з боку уряду. Це дозволить США контролювати майбутнє цифрових технологій. І навіть зазначених в законопроекті $52 млрд може бути недостатньо, щоб надолужити згаяне – на думку Гелсінгера, таких законів може знадобитися кілька.

Нагадаємо, світові поставки смартфонів впали через дефіцит чипів – у зв’язку з цим смартфони подорожчали.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті