Світові поставки смартфонів впали через дефіцит чипів

Світові поставки смартфонів впали через дефіцит чипів

У зв’язку з цим смартфони подорожчали

Світові поставки смартфонів впали через дефіцит чипів
фото Rozetked

Світові поставки смартфонів у третьому кварталі 2021 року скоротилися на 6% в річному численні на тлі дефіциту чипів. Про це повідомили в аналітичній компанії Canalys, на яку посилається DailyComm.

Лідером ринку залишилася Samsung, ринкову частку якої аналітики оцінили в 23%. Високий попит на iPhone 13 дозволив Apple зміцнити позиції і повернутися на другий рядок рейтингу з пайовою показником 15%. Роком раніше компанія контролювала 12% ринку.

Китайські бренди Xiaomi, Oppo і Vivo розташувалися з третього по п'яте місця з результатами 14%, 10% і 10% відповідно. У Xiaomi частка в порівнянні з 2020-м не змінилася, а Oppo і Vivo додали по 1%.

Коментуючи ситуацію на світовому ринку смартфонів, провідний аналітик Canalys Бен Стентон зазначив, що галузь тепер по-справжньому відчула дефіцит чипів.

«Індустрія смартфонів прагне максимально збільшити виробництво пристроїв. У той же час чипмейкери підвищують ціни. Дефіцит компонентів не слабшає і збережеться аж до 2022 року. З урахуванням цього, а також збільшених витрат на глобальні перевезення, смартфонним брендам довелося підвищити ціни на свої пристрої», – заявив фахівець.

Складна ситуація на ринку змушує багатьох ритейлерів нервувати напередодні сезону передсвяткових розпродажів – найважливішого періоду для галузі смартфонів. Складські запаси пристроїв вже закінчуються, і впоратися з цією наростаючою хвилею попиту буде неможливо, констатував Стентон.

Раніше аналітики Counterpoint Research попередили, що дефіцит напівпровідників негативно позначиться на виробництві смартфонів і призведе до падіння їх поставок.

Серед компонентів, брак яких відчувають виробники смартфонів, експерти Counterpoint називають драйвери дисплеїв, мікросхеми управління живленням (PMIC), а також – процесори додатків і датчики зображення.

Нещодавно стало відомо, що Apple змушена скорочувати виробництво iPhone 13 через нестачу чипів по всьому світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті