Британський монетний двір буде отримувати золото зі старих телефонів і ноутбуків
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Британський монетний двір буде отримувати золото зі старих телефонів і ноутбуків

Так установа вирішила допомогти в боротьбі з відходами

Британський монетний двір буде отримувати золото зі старих телефонів і ноутбуків
фото Pixaby

Британський Королівський монетний двір буде отримувати золото та інші дорогоцінні метали зі старих телефонів і ноутбуків. Для переробки золота монетний двір підписав угоду з канадським стартапом Excir, пише BBC.

Стартап розробив технологію, яка дозволяє отримувати дорогоцінні метали з плат пристроїв при кімнатній температурі. Тому золото буде перероблятися на території монетного двору, а не в плавильних заводах при високій температурі.

Вага викинутих у 2021 році пристроїв становить понад 57 млн тонн, підрахували на міжнародному форумі по поводженню з відходами електричних і електронних приладів (The WEEE Forum). Якщо нічого не зробити, кількість відходів до 2030 року досягне 74 млн тонн, що вдвічі перевищить показник за останнє десятиліття, вважає монетний двір.

Королівський монетний двір вже протестував технологію і отримав золото чистої проби – 999,9. Також з пристроїв можна витягувати паладій, мідь і срібло.

Більше про те, куди подіти зламаний смартфон, у матеріалі Mind «Відновити життя: як боротися з навалою електронного сміття на планеті».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло