Литва збільшила споживання білоруської електроенергії
Країна закликала Україну не брати електроенергію із Білоруської АЕС

Литва різко збільшила споживання білоруської електроенергії, хоча Україна ввела заборону на такі закупівлі за закликом литовської влади. Про це повідомляє голова комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус.
Він зауважив, що 19 березня президент Литви Гітанас Науседа закликав Україну не купувати електроенергію із Білоруської АЕС. У травні цього року Україна заборонила імпорт із Білорусі й така заборона діє й сьогодні.
«Проте сама Литва не стала забороняти перетоки білоруської електроенергії. Хоча по документах це оформлялося, як імпорт через Латвію, але фізично у Литву заходила електроенергія із Білорусі – всі це бачили і це розуміли, а міністр енергетики Литви визнавав публічно, що Литва споживає е/е із Білоруської АЕС», – зазначив Герус.
За словами глави комітету, саме 4 жовтня почалося різке збільшення перетоків електроенергії до Литви, після того, як на першому блоці Білоруської АЕС було завершено ремонт і він був включений в мережу. Енергоблок вийшов 12 жовтня на свою повну потужність – 1170 МВт.
Герус також зазначив, що у вересні 2021 року перетоки були на рівні 100 – 300 МВт-год, у другій же половині жовтня вони вже перевищували 500 МВт-год. А 19 жовтня був зафіксований максимальний показник за останні пів року – 814 МВт-год білоруської електроенергії заходило в Литву.
«Очевидно, що і тепер до Литви надходять великі обсяги електроенергії з Білоруської АЕС, проти чого, як ми чули, бореться Литва», – зауважив Герус.
Також на початку жовтня Литва вдвічі збільшила імпорт електроенергії із РФ.
Нагадаємо: Литва обмежила пропускну здатність ЛЕП з Білоруссю в рамках блокади електроенергії БелАЕС. Вільнюс вважає електроенергію з Білоруської АЕС небезпечною.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].