Литва збільшила споживання білоруської електроенергії

Литва збільшила споживання білоруської електроенергії

Країна закликала Україну не брати електроенергію із Білоруської АЕС

Литва збільшила споживання білоруської електроенергії
Фото: pixabay.com

Литва різко збільшила споживання білоруської електроенергії, хоча Україна ввела заборону на такі закупівлі за закликом литовської влади. Про це повідомляє голова комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус.

Він зауважив, що 19 березня президент Литви Гітанас Науседа закликав Україну не купувати електроенергію із Білоруської АЕС. У травні цього року Україна заборонила імпорт із Білорусі й така заборона діє й сьогодні.

«Проте сама Литва не стала забороняти перетоки білоруської електроенергії. Хоча по документах це оформлялося, як імпорт через Латвію, але фізично у Литву заходила електроенергія із Білорусі – всі це бачили і це розуміли, а міністр енергетики Литви визнавав публічно, що Литва споживає е/е із Білоруської АЕС», – зазначив Герус.

За словами глави комітету, саме 4 жовтня почалося різке збільшення перетоків електроенергії до Литви, після того, як на першому блоці Білоруської АЕС було завершено ремонт і він був включений в мережу. Енергоблок вийшов 12 жовтня на свою повну потужність – 1170 МВт.

Герус також зазначив, що у вересні 2021 року перетоки були на рівні 100 – 300 МВт-год, у другій же половині жовтня вони вже перевищували 500 МВт-год. А 19 жовтня був зафіксований максимальний показник за останні пів року – 814 МВт-год білоруської електроенергії заходило в Литву.

«Очевидно, що і тепер до Литви надходять великі обсяги електроенергії з Білоруської АЕС, проти чого, як ми чули, бореться Литва», – зауважив Герус.

Також на початку жовтня Литва вдвічі збільшила імпорт електроенергії із РФ.

Нагадаємо: Литва обмежила пропускну здатність ЛЕП з Білоруссю в рамках блокади електроенергії БелАЕС. Вільнюс вважає електроенергію з Білоруської АЕС небезпечною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло