Литва обмежила пропускну здатність ЛЕП з Білоруссю в рамках блокади електроенергії БелАЕС

Литва обмежила пропускну здатність ЛЕП з Білоруссю в рамках блокади електроенергії БелАЕС

Вільнюс вважає електроенергію з Білоруської АЕС небезпечною

Литва обмежила пропускну здатність ЛЕП з Білоруссю в рамках блокади електроенергії БелАЕС
фото: Unsplash/Andrey Metelev

Литовський мережевий оператор Litgrid з середи обмежив максимальну пропускну здатність транскордонних ЛЕП на литовсько-білоруському напрямку. Рішення прийнято в рамках намірів Литви не допустити потрапляння в енергосистему країни електроенергії з Білоруської АЕС (БелАЕС), яку Вільнюс вважає небезпечною. Про це повідомляє BNS, передає «Інтерфакс-Україна».

Таким чином, тепер поки не буде досягнута нова угода Литви, Латвії та Естонії про торгівлю електроенергією з третіми країнами, Литва буде керуватися власними правилами торгівлі.

Голова Державної ради з регулювання енергетики Литви Ренатас Поцюс раніше заявляв BNS, що в результаті цих прийнятих Литвою заходів обсяг енерготорговлі Латвії з Росією повинен скоротитися приблизно до 320 МВт.

Латвія і Естонія торгують електроенергією з Росією по незатвердженій Литвою методиці. В результаті, на думку посадовців Литви, електроенергія з БілАЕС надходить в Литву через Латвію, що порушує прийнятий Вільнюсом так званий ««антіостровецький» закон. Латвія стверджує, що торгує тільки російською електроенергією.

За даними джерел BNS, найбільш незадоволеною новими правилами Литви є Естонія, хоча вона безпосередньо не торгує електроенергією з Росією. Естонська сторона вважає, що Литва своїми правилами обмежує можливості енерготорговлі з РФ.

Литва припинила комерційний імпорт електроенергії з Білорусі з листопада минулого року, коли Білоруська АЕС почала виробляти електроенергію. Однак фізично електрика білоруського походження продовжувала надходити в Литву, хоча останнім часом, коли цю електроенергію не закуповує Україна, а БелАЕС не працює з 12 липня, перетоків немає. З Білорусі надходить тільки електроенергія в рамках функціонування енергокільця БРЕЛЛ (Білорусія-Росія-Естонія-Латвія-Литва).

Нагадаємо: 26 травня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг заборонила імпорт російської та білоруської електроенергії до 1 жовтня 2021 року.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло