NASA оголосила, коли перша місія Artemis 1 полетить на Місяць

NASA оголосила, коли перша місія Artemis 1 полетить на Місяць

Політ корабля Orion триватиме від 4-х до 6-ти тижнів

NASA оголосила, коли перша місія Artemis 1 полетить на Місяць
фото Pixaby

Американське космічне агентство NASA назвало попередню дату запуску тестової місії Artemis 1 на Місяць –  12 лютого 2022 року, передає Інтерфакс.

В рамках місії запуск ракети-носія Space Launch System (SLS) і космічного корабля Orion в непілотовану режимі передбачається здійснити в 21-хвилинне вікно, яке відкривається о 17:56 12 лютого за часом Східного узбережжя США, повідомив в ході телеконференції керівник програми Artemis, представник NASA Майк Сарафін.

За його словами, політ корабля Orion триватиме від 4-х до 6-ти тижнів залежно від зміни дати запуску. Це буде залежати від результатів статичних вогневих випробувань двигунів ракети, які будуть проведені в січні наступного року на стартовому майданчику.

У зв'язку з цим для запуску відводиться тимчасове вікно з 12 по 27 лютого.

Цього тижня корабель Orion вже встановили на ракеті-носії SLS в цеху вертикальної збірки в Космічному центрі імені Кеннеді на мисі Канаверал у штаті Флорида. Висота всієї системи досягає 98 метрів.

В рамках місії Artemis 1 непілотований космічний корабель Orion попрямує до Місяця, на орбіті якого він перебуватиме кілька тижнів. Потім корабель повернеться на Землю, і його капсула приводниться в Атлантиці.

Тестовий політ повинен продемонструвати готовність ракети SLS і корабля Orion до виконання другої – тепер уже пілотованої місії на Місяць. В ході місії Artemis 2 до Місяця відправиться екіпаж у складі чотирьох астронавтів, вказали в NASA. Після виконання тривалого космічного польоту спусковий корабель Orion з астронавтами приводниться в Атлантиці.

Програма Artemis була оприлюднена у вересні 2020 року. Її головна мета – повернення, через 55 років, людини на місячну поверхню в 2024 році, будівництво навколомісячної станції і підготовка умов для можливої колонізації Місяця в майбутньому.

Нагадаємо, NASA вдарить по астероїду, щоб перевірити, чи вона може змінити його траєкторію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті