Україна запропонувала Росії знижку на транспортування газу

Україна запропонувала Росії знижку на транспортування газу

Знижка поширюється на обсяги, що перевищують договірні 40 мільярдів кубометрів в день

Україна запропонувала Росії знижку на транспортування газу
Фото: pixabay.com

Україна запропонувала Росії знижку на поставку природного газу в Європу, щоб збільшити поставки й полегшити енергетична криза в регіоні. Про це повідомив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю Вloomberg.

Знижка поширюється на обсяги природного газу, що перевищують договірні 40 мільярдів кубометрів в день, які Україна вже транспортує до Європи з Росії.

«Україна пропонує цю додаткову потужність всім потенційним транзитним країнам. Ми б хотіли бачити в якості замовників європейські компанії, але й у «Газпрому» є додаткові потужності. А з урахуванням знижки в порівнянні з нинішнім транзитним тарифом, можу припустити, що ця знижка складе 50%», – зазначив він.

Зеленський сказав, що Україна обговорює пропозицію з транспортування газу з Берліном і Брюсселем. «Ми очікуємо, що вони незабаром зроблять кроки з приводу практичних переговорах з цього питання, який, безумовно, важливий для всієї Європи», – зауважив президент.

Раніше повідомлялося, що Україна збільшить прокачку газу для країн ЄС. Наша країна готова прокачувати додатково 55 млрд кубів газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті