Акції розробника ліків від Альцгеймера впали на 77% після провалу випробувань

Акції розробника ліків від Альцгеймера впали на 77% після провалу випробувань

Причина в невдалих випробуваннях: великої різниці в порівнянні з плацебо не виявилося

Акції розробника ліків від Альцгеймера впали на 77% після провалу випробувань
фото Pixaby

Акції американської компанії Cortexyme, яка створює ліки для лікування хвороби Альцгеймера, обвалилися на 76,58% за день за підсумками торгів 27 жовтня, випливає з даних біржі Nasdaq.

Папери подешевшали до $13,51 за акцію – на $44,17 порівняно з ціною на закритті біржі 26 жовтня. Підсумкова вартість виявилася в дев'ять разів нижчою за максимум торгів, якого акції Cortexyme досягали в ході торгів у серпні – тоді ціна піднімалася до $121,98, показує статистика Nasdaq. Вартість паперів вперше виявилася нижчою від ціни при IPO в $17, пише Forbes з посиланням на Bloomberg.

Cortexyme 26 жовтня опублікувала основні результати фази 2-3 випробувань ліків. Тести на 643 добровольцях не показали статистичного значного ефекту на когнітивні здібності людей та їх можливості долати повсякденні завдання порівняно з плацебо. У лютому дослідження частково призупинили регулюючі органи США через побічні ефекти, що виникали у добровольців.

Акції кількох біотехнологічних компаній, які намагаються боротися із хворобою Альцгеймера, подорожчали цього року у кілька разів після того, як розробка компанії Biogen у червні стала першим схваленим препаратом для лікування захворювання за останні роки, зазначив Bloomberg. Але у деяких випадках було таке ж значне падіння, додало агентство.

Cortexyme розробила речовину атузагінстат (atuzaginstat), яка бореться з бактерією P. gingivalis. Вона була виявлена в мозку людей, які страждають на хворобу Альцгеймера.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті