Польський прем’єр назвав шантажем поведінку Росії на європейському газовому ринку

Польський прем’єр назвав шантажем поведінку Росії на європейському газовому ринку

На його думку, коли почне функціонувати газопровід «Північний потік-2», ситуація стане лише гіршою

Польський прем’єр назвав шантажем поведінку Росії на європейському газовому ринку
фото Shutterstock

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Росія використовує газ для шантажу з метою ухвалення членами ЄС вигідних для неї рішень. Про це він написав у статті, опублікованій німецькою газетою Die Welt, передає Коммерсант. Премʼєр також висловився про можливість виходу Польщі з ЄС та наголосив на «дефіциті демократії» в інститутах ЄС.

«Тиск на Європу зростає. Росія використовує газовий шантаж, щоб змусити окремі держави приймати рішення, які є її власними інтересами», – вважає Моравецький.

Прем'єр-міністр Польщі зазначив, що інститути ЄС у Брюсселі та Люксембурзі «відрізняються дефіцитом демократії», при цьому Польща, як «невід'ємний член ЄС», поважає закони Євросоюзу і не збирається його залишати.

«Однак повага до законів спільноти не означає, що вони мають пріоритет над національним законодавством… Важко знайти націю, яка була би більш прив'язана до ідеї свободи, демократії та європейської ідеї, ніж поляки», – вважає він.

Раніше Моравецький пов'язав зростання цін на енергію з діями російської компанії «Газпром» та зростанням цін на квоти з викидів парникових газів. Тоді він також називав дії Росії та «Газпрому» «політикою економічного, газового шантажу». На його думку, коли почне функціонувати газопровід «Північний потік-2», ситуація стане лише гіршою.

У жовтні ціни на газ у Європі майже сягали рекордних $2000 за тисячу кубометрів. Росія заявила, що готова збільшити постачання газу понад контрактні обсяги, але тільки на особливих умовах – по «Північному потоку 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло