Посол: В Україні планують розпочати виробництво безпілотників Bayraktar

Посол: В Україні планують розпочати виробництво безпілотників Bayraktar

БПЛА зможуть використовувати як для потреб ЗСУ, так і для постачання на ринки третіх країн

Посол: В Україні планують розпочати виробництво безпілотників Bayraktar
Фото: ukroboronprom.com.ua

В Україні невдовзі планують розпочати виробництво безпілотників Bayraktar. Про це розповів надзвичайний та повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Нещодавно Міністерство оборони України та турецька компанія Bayraktar підписали меморандум у рамках якого в Україні заплановано відкриття центру розвитку та ремонту літальних апаратів і навчального центру. За словами посла, також є плани щодо створення заводу з виробництва цих безпілотників.

«Насправді, це питання, мабуть, місяців, а не років. І вже роботи ведуться щодо того, аби виділити відповідну земельну ділянку, щоб розпочати предметні роботи зі спорудження цього центру збереження і ремонту. І так само паралельним треком ідуть роботи щодо створення виробничих потужностей і започаткування виробництва «Байрактарів» в Україні. Я не скажу конкретних часових рамок, ... але, насправді, роботи ідуть досить швидкими темпами і це точно не роки, а місяці», – наголосив Бондар.

Він додав, що як йому відомо, йдеться про повномасштабне виробництво безпілотників «з нуля». Їх зможуть використовувати як для потреб Збройних сил України, так і для постачання на ринки третіх країн.

«Байрактари» зацікавили зараз багато країн і вже є попередні контракти з деякими європейськими державами. Киргизстан, наприклад, так само закуповує їх. І виробничі потужності в Туреччині, мені здається, досить заповнені. Тому додаткові виробничі потужності повного циклу також і в інтересі турецької сторони, щоб освоювати нові ринки і спільно проводити як випробування, так і пізніше, можливо, навчання деяких іноземних колег аби володіти цією технологією і спільно формувати оборонну сферу», – зауважив посол.

Нагадаємо: Туреччина закликала Україну припинити використання виразу «турецький Bayraktar» для куплених ударних безпілотників, які використовують на Донбасі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло