Міненерго переводитиме енергоблоки ТЕС на спалювання газу через брак вугілля

Міненерго переводитиме енергоблоки ТЕС на спалювання газу через брак вугілля

Міністерство, «Укренерго», «Нафтогаз» і НКРЕКП погодили механізм впровадження запобіжних заходів для стабільного проходження зими

Міненерго переводитиме енергоблоки ТЕС на спалювання газу через брак вугілля
Фото: shutterstock.com

Для балансування енергосистеми під час опалювального сезону використовуватимуть енергоблоки теплових електростанцій і теплоелектроцентралей з природним газом як паливом. Про це домовилися Міністерство енергетики, НЕК «Укренерго», НАК «Нафтогаз України» та Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) під час наради щодо погодження механізму впровадження запобіжних заходів для стабільного проходження осінньо-зимового періоду.

Необхідну потужність активуватимуть лише для балансування енергосистеми та як окрему допоміжну послугу.

«Такий підхід, з однієї сторони, дозволить фінансово збалансувати підприємства, що працюватимуть на природному газі, та уникнути заборгованості перед НАК «Нафтогаз України», а з іншої – матиме мінімальний вплив на ціноутворення на ринку», – вважають у Міненерго.

За підсумками наради, «Укренерго» має надати Міненерго та НКРЕКП очікуваний склад генеруючого обладнання, яке працюватиме з використанням природного газу, а також прогнозовані помісячні обсяги споживання газу в період з листопада 2021 року до березня 2022 року.

Крім цього, буде розроблено «Тимчасовий порядок придбання допоміжної послуги для забезпечення безпеки постачання із залученням енергогенеруючого обладнання, що використовує природний газ».

Для своєчасної оплати такої послуги регулятор має передбачити необхідний обсяг коштів у тарифі на диспетчеризацію «Укренерго» на 2021-2022 роки.

Водночас «Нафтогаз» має забезпечити необхідний обсяг природного газу за спецумовами для потреб енергогенеруючих підприємств. Для цього компанія підготує довгострокові контракти, в яких передбачить чітке виконання графіку платежів за спожитий газ.

Нагадаємо: 2 листопада Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну – за запитом української сторони в рамках аварійної допомоги.

«Укренерго» пояснило це дефіцитом потужності в об'єднаній енергетичній системі України внаслідок аварій на станціях «ДТЕК Енерго». Натомість компанія вимагає спростування обвинувачень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло