Джек Ма втратив третину статків і покинув перше місце в рейтингу найбагатших китайців
Його компанія Alibaba за рік подешевшала на $344 млрд

Засновник однієї з найбільших IT-компаній Китаю Alibaba, мільярдер Джек Ма втратив перше місце в рейтингу 100 найбагатших бізнесменів Китаю за версією Forbes.
Журнал при складанні рейтингу оцінив статки Ма в $41,5 млрд. Це на $24,1 млрд (37%) менше, ніж було в листопаді минулого року ($65,6 млрд). Ма тепер займає лише п'яту сходинку рейтингу.
Капітал бізнесмена зменшився після того, як влада Китаю в останній момент скасувала IPO фінтех-сервісу Ant Group, а Alibaba навесні була оштрафована на рекордні $2,8 млрд, після чого компанія вперше за шість років закінчила квартал зі збитком.
Alibaba за рік подешевшала на $344 млрд, пише Bloomberg. IPO Ant Group могло стати найбільшим у світі. Як писала The Wall Street Journal, провину за цю невдачу Джек Ма взяв на себе.
Статки Джека Ма знизилися на $6,9 млрд щодо весни 2021 року, коли Forbes опублікував глобальний список найбагатших бізнесменів. Вже тоді Ма був лише четвертим за розміром статків серед бізнесменів з Китаю.
Перше місце у рейтингу 100 найбагатших бізнесменів Китаю у 2021 році посів засновник виробника бутильованої води Nongfu Spring Чжун Шаньшань. Його статки при складанні рейтингу оцінили в $65,9 млрд. Збільшити його статки допомогло не тільки зростання споживчого попиту в Китаї, але й вдалі інвестиції в фармацевтичну компанію Beijing Wantai Biological Pharmacy: її акції в жовтні коштували на 76% більше, ніж рік тому.
Більш ніж удвічі за рік збільшився статки засновника компанії ByteDance Чжана Іміна – з $27,7 млрд до $59,4 млрд, повідомив Forbes. ByteDance володіє відеосервісом TikTok. Найбільше за рік статки зросли у голови ради директорів виробника акумуляторів Contemporary Amperex Technology Робіна Цзена – в 2,5 рази до $50,8 млрд, він піднявся в трійку лідерів.
Сумарні статки 100 найбагатших бізнесменів Китаю за рік збільшилися на $150 млрд і досягли $1,48 трлн, підрахував Forbes.
Нагадаємо, Yahoo оголосила, що йде з Китаю через «напружену обстановку в країні».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].