Новий конкурент: Boeing планує запустити на орбіту свої супутники для роздачі інтернету

Новий конкурент: Boeing планує запустити на орбіту свої супутники для роздачі інтернету

Компанія Маска вже висловлювала стурбованість поданою Boeing заявкою

Новий конкурент: Boeing планує запустити на орбіту свої супутники для роздачі інтернету
фото Shutterstock

У SpaceX з'явився новий конкурент – американський регулятор дозволив реалізацію проекту супутникового інтернету компанії Boeing, запропонованому ще в 2017 році, пише HighTech Plus з посиланням на The Verge.

План Boeing набагато менш амбітний, ніж у SpaceX чи Amazon – лише 132 супутники можуть з'явитися на низькій навколоземній орбіті, на висоті 1056 км. Ще 15 розмістять на «не геостаціонарній орбіті» між 27 355 км і 44 221 км над Землею. Всю цю мережу планується використовувати для надання комунікаційних послуг на території Сполучених Штатів, Пуерто-Ріко та Американських Віргінських островів.

Усі 147 супутників передаватимуть у діапазоні V-band, більш високочастотному, ніж у супутників Starlink (SpaceX) або Project Kuiper (Amazon). Цей діапазон забезпечує більшу швидкість передачі даних, але й ризик перешкод вищий – сигналу з високою частотою важче пройти через щільний об'єкт. SpaceX також планує використати V-band у майбутньому для окремих супутників.

Тепер Boeing має шість років на запуск мінімум половини своїх супутників і дев'ять років на виведення всього сузір'я. Компанія просила FCC пом'якшити ці вимоги – вона збиралася запустити всього п'ять супутників у перші шість років, і хотіла отримати вікно в 12 років – але регулятор відмовив.

Компанія Ілона Маска вже висловлювала стурбованість поданою Boeing заявкою на запуск нових супутників на і так переповнену орбіту, побоюючись зіткнень. Так, у 2019 році SpaceX вказувала регулятору, що мережа Boeing створить «безсумнівну небезпеку шкідливих перешкод». Супутники Starlink обертаються на висоті 550 км, там же наступного року почнуть розміщувати і апарати Project Kuiper.

Минулого року Boeing та Космічні війська США завершили першу фазу технічного проектування нового покоління військових комунікаційних супутників. Розроблений міністерствами оборони США, Канади та Австралії супутник WGS-11+ відправлено на фінальний етап тестування, після якого, орієнтовно у 2024 році, Boeing розпочне їх серійне виробництво.

Нагадаємо, Amazon повідомила, коли відправляться на орбіту її перші інтернет-супутники Kuiper.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло