РНБО розпочне наповнювати реєстр олігархів у двадцятих числах травня – Малюська

РНБО розпочне наповнювати реєстр олігархів у двадцятих числах травня – Малюська

Олігархи мають 180 днів, щоб позбутися ознак «олігархічності» та не потрапити під обмеження

РНБО розпочне наповнювати реєстр олігархів у двадцятих числах травня – Малюська
Міністр юстиції Денис Малюська
Фото: УНІАН

Перші засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) щодо формування реєстру олігархів можуть відбутися у двадцятих числах травня 2022 року. Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська на своїй сторінці у фейсбуці.

Він зазначив, що закон про олігархів, опублікований минулої суботи в газеті «Голос України», почне діяти в період травневих свят наступного року.

При цьому найближчим часом Нацрада з питань телебачення і радіомовлення має затвердити Порядок проведення перевірки ділової репутації покупця чи потенційного покупця ЗМІ, а РНБО – Положення про реєстр олігархів, порядок його формування та ведення, а також розробити такий реєстр.

«Протягом наступних 180 днів олігархи мають зробити непростий вибір: або отримати офіційний статус олігарха та потрапити під обмеження, встановлені новим законом, або ж позбутися ознак, які визначають їх як олігархів (наприклад, перестати впливати на політику, позбутися монопольного становища або продати медіа покупцеві з бездоганною діловою репутацією)», – додав міністр.

Нагадаємо: 23 вересня Веховна Рада ухвалила закон про деолігархізацію: він отримав підтримку 279 парламентарів.

Згодом перший заступник голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив, що закон будуть переголосовувати через юридичні помилки.

28 вересня нардепи «Євросолідарності» подали заяви до правоохоронних органів через нібито вчинення кримінального правопорушення при голосуванні за цей закон.

19 жовтня Рада розблокувала підписання закону про олігархів. Нардепи відхилили всі 12 постанов про скасування свого рішення щодо прийняття законопроєкту №5599.

5 листопада Зеленський підписав антиолігархічний закон.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло