У Португалії прийняли закон, який забороняє керівництву турбувати співробітників у неробочий час

У Португалії прийняли закон, який забороняє керівництву турбувати співробітників у неробочий час

Також до зміненого закону включено заходи щодо боротьби з самотністю

У Португалії прийняли закон, який забороняє керівництву турбувати співробітників у неробочий час
фото Shutterstock

У Португалії ухвалили закон, який забороняє роботодавцю дзвонити чи надсилати повідомлення у неробочий час. Відповідні поправки до трудового законодавства про віддалену роботу схвалили у парламенті Португалії. Начальство може отримати штраф за звернення до працівників у неробочий час.

При цьому поправки в законі не поширюватимуться на компанії, де кількість працівників не перевищує 10 осіб. Про це пише Euronews.

Компанії також повинні допомагати оплачувати витрати своїх співробітників на електрику та інтернет. Роботодавцям необхідно вносити їх до категорії «бізнес-витрат».

За новими правилами батьки маленьких дітей мають право працювати віддалено без необхідності заздалегідь домовлятися з начальством про це, поки дитині не виповниться 8 років. Також до зміненого закону включено заходи щодо боротьби з самотністю – роботодавець повинен організовувати особисті зустрічі з підлеглими не рідше одного разу на два місяці.

В уряді країни вважають, що нові правила дистанційної роботи допоможуть Португалії отримати вигоду – наприклад, у вигляді іноземних фахівців, які хочуть змінити ситуацію.

«Пандемія прискорила необхідність регулювання нових правил роботи. Віддалена робота може стати «переломним моментом» для держави, якщо ми здобудемо собі вигоду і зменшимо її недоліки», – зазначила Ана Мендес Годіньо, міністр праці Португалії.

Португалія стала першою європейською країною, яка в січні 2021 року змінила правила дистанційної роботи в результаті пандемії коронавірусу. За новими правилами у трудовому законодавстві роботодавцям необхідно забезпечувати необхідним обладнанням своїх працівників для роботи вдома.

Нагадаємо, в Китаї власник TikTok офіційно скоротив робочий день до 8 годин замість 12-ти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло