Учасники COP26 домовилися про максимальне скорочення викидів парникових газів до 2030 року
Підписаний документ став першою в історії кліматичною угодою, яка містить чіткий план зменшення використання вугілля

Учасники міжнародного кліматичного саміту COP26 у Глазго уклали так званий Кліматичний пакт, спрямований на запобігання небезпечним змінам клімату. Його мета – максимальне скорочення викидів парникових газів в атмосферу до 2030 року. Про це пише BBC.
Документ підписали делегації майже 200 країн – і він став першою в історії кліматичною угодою, яка містить чіткий план щодо скорочення використання вугілля як найбільш руйнівного для екології викопного палива.
Пакт також вимагає прискореного скорочення викидів і передбачає збільшення фінансової допомоги країнам, які розвиваються, щоб сприяти їхній адаптації до кліматичних впливів.
У рамках угоди країни мають зустрітися наступного року, щоб домовитися про подальше скорочення викидів вуглецю для утримання підвищення глобальної температури в межах 1,5°C. Зазначається, що близько 40% річних викидів CO2 припадають на вугільну промисловість, що робить її надважливою у процесі досягнення цієї мети.
Нагадаємо: Верховна Рада підтвердила ООН прагнення України виконати цілі Паризької угоди: йдеться про готовність стримувати підвищення середньої глобальної температури та оновлення екологічного законодавства.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].