Маск обіцяв виділити $6 млрд на боротьбу з голодом, якщо буде чіткий план – ООН розробила такий план

Маск обіцяв виділити $6 млрд на боротьбу з голодом, якщо буде чіткий план – ООН розробила такий план

ООН розписала програму на $6,6 млрд

Маск обіцяв виділити $6 млрд на боротьбу з голодом, якщо буде чіткий план – ООН розробила такий план
фото Shutterstock

У жовтні виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі в інтерв'ю CNN сказав, що всього 2% статку Ілона Маска (близько $6 млрд) вистачило б, щоб врятувати від голоду 42 млн людей.

У відповідь Ілон Маск написав у Twitter, що якщо ООН опише, як ці гроші вирішать проблему, він продасть акції Tesla і дасть $6 млрд.

«Якщо ВПП ООН зможе точно описати у цій гілці Twitter, як $6 млрд вирішать проблему голоду у світі, я продам акції Tesla прямо зараз і зроблю це», – написав він.

«Але це має бути відкритий бухгалтерський звіт, щоб громадськість бачила, як витрачаються гроші», – додав він.

15 листопада ВПП ООН випустила «разове звернення до мільярдерів», де розписала програму на $6,6 млрд.

«Ця голодна криза – безпрецедентна. Її можна уникнути. @elonmusk, ви просили чіткий план та відкриті рахунки. Ось! Ми готові поговорити з вами, і з будь-ким, хто серйозно ставиться до порятунку життів. Потрібно $6,6 млрд на запобігання голоду в 2022 році», – написав Девід Бізлі.

З цих грошей $3,5 млрд – витрати на продукти і доставку повітрям, землею і водою, зарплати водіїв і осіб, що супроводжують, в зоні військових конфліктів.

$2 млрд – це грошові чи продовольчі купони для тих, хто її потребує, вони допоможуть підтримати місцеву економіку.

$700 млн – витрати на розробку програм розподілу їжі та ваучерів у 43 країнах. $400 млн – адміністративні витрати на координацію постачання, контракти на доставку, моніторинг та аналіз ситуації у світі.

У липні ООН вказувала, що проблема голоду у світі посилилася через пандемію Covid-19, почався дефіцит продуктів на світових ринках.

За даними ВПП ООН на початок листопада, на межі голодної смерті перебувають 45 млн людей у 43 країнах. На початку 2021 року – 42 млн, у 2019 році – 27 млн.

За матеріалами TJournal

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло